دبی یکی از کشورهایی است که در زمینه واردات پوشاک از کشورهای مختلف فعالیت می‌کند. شاید بتوان‌ گفت مهم‌ترین مورد واردات پوشاک از دبی در زمینه محصولات ایرانی است.

حتی در مواردی دیده شده است واردات پوشاک از دبی به ایران همان محصولاتی است که در ایران تولید شده و با مارک‌های خارجی به دبی رفته و سپس باز از آنجا به صورت قاچاقی وارد ایران می‌شود.

پوشاکی مثل شلوار جین، پارچه مانتویی و روسری‌های مشکی از جمله این موارد هستند که از بازار دبی خریداری و به ایران قاچاق می‌شوند.

سرانه مصرف پارچه در ایران برای هر نفر ۲۰متر گزارش شده است. در کشور سالانه در حدود یک میلیارد و ۵۰۰میلیون متر پارچه نیاز است که در بهترین شرایط ۸۰۰میلیون متر در داخل تولید و ۷۰۰میلیون متر نیز به کشور وارد می‌شود. شرکت AG Outlet یکی از بزرگترین شرکت‌های وارد کننده کیف و کفش در امارات است که در زمینه واردات پوشاک از دبی نیز فعالیت می‌کند.شما همچنین می توانید وارادات پارچه از دبی داشته باشید برای اطلاعات بیشتر به مقاله ایبا همین نا مراجعه کنید.

دبی و واردات آن

دبی از شهرهای بزرگ و متمول در امارات متحده عربی و حوزه خلیج فارس محسوب می‌شود و در ضلع جنوبی ایران قرار دارد. این کشور از شهرهای تجاری و بین‌المللی شناخته شده در دنیاست.

اقتصاد دبی بر منابع نفتی تکیده دارد و دستخوش تغییراتی است که سبب شده در ردیف قطب‌های گردشگری جهان و مراکز صادرات و واردات در دنیا محسوب شود. پوشاک یکی از کالاهایی است که به دبی وارد شده و از آنجا به جاهای دیگر صادر می‌شود. واردات پوشاک از دبی جزو پرطرفدارترین مباحث بین تجار کشورهای دیگر از جمله تجار ایرانی است.

پیشنهاد مطالعه
واردات پوشاک از ترکیه

واردات برای تجار ایرانی امری معمول است. برای تجارت در زمینه واردات دانستن زبان انگلیسی برای ترخیص کالا یک مزیت محسوب می‌شود و کار در این زمینه را آسان‌تر می‌کند.

اگر فردی به زبان انگلیسی تسلط نداشت باید از یک مترجم که در زمینه امور بازرگانی فعال است کمک بگیرد.

واردات پوشاک از دبی

مزایای واردات پوشاک از دبی برای ایرانیان

تجار و بازرگانان ایرانی تمایل زیادی به خرید کردن و واردات از دبی دارند. محبوبیت بازار دبی برای ایرانیان مزایایی دارد که در اثر خرید و واردات  شامل حال آنها می‌شود.

مهم‌ترین سودی که در اثر ترخیص کالا و واردات پوشاک ایجاد می‌شود کاهش دادن هزینه‌های حمل و نقل به ایران است، زیرا کشور دبی در همسایگی ایران بوده و تاجران می‌توانند با سرعت بسیار و با صرف کردن هزینه کمتر، محموله را به ایران وارد کنند.

از دیگر عواملی که تجار را برای خرید کردن از دبی تشویق می‌کند گمرکات کشور امارات است که برای ترخیص کردن پوشاک از دبی هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند. واردکنندگان پوشاک از دبی بدون پرداخت هزینه‌های گمرکی، پوشاک خود وارد این کشور می‌کنند و این سبب می‌شود که قیمت خرید این پوشاک با قیمت خرید آن از کشور مبدا یکسان باشد.

تجار ایرانی پوشاک مورد نظر خود را از دبی وارد کرده و آن را با همان قیمتی که در کشور سازنده پوشاک ارائه می‌شود. بنابراین تجار ایرانی می‌توانند با صرف کردن وقت کم و هزینه حمل و نقل کالا به اندازه کم، واردات از دبی را به ایران تداوم دهند. به این دلیل بیشتر بازرگانان در ایران، واردات پوشاک از دبی را به وارد کردن آن از کشور سازنده پوشاک ترجیح می‌دهند.

پیشنهاد مطالعه
واردات کالا از کانادا

واردات از دبی سبب می‌شود که خرید محصول از کشورهایی که ایران را تحریم می‌کنند آسان شود. بنابراین شرکت‌های ایرانی می‌توانند واردات را مطابق با قوانین امارات انجام داده و از پرداخت حقوق گمرکی معاف شوند.

برای واردات از دبی به ایران باید برخی پرداخت‌های گمرکی انجام شوند و پنج درصد از ارزش کل محصول وارداتی به عنوان حق گمرک پرداخته شود. اما اگر پروسه با موفقیت انجام شود مبلغ گفته شده به صاحب کالا پس داده خواهد شد.

 

برای واردات پوشاک از دبی به چه مواردی توجه کنیم؟

 

واردات از دبی امتیازهای زیادی دارد اما باید به این پروسه تجاری وارد بود و در این زمینه تخصص و تجربه مورد نظر را داشت. اگر در عرصه تجارت فرامرزی فعالیت دارید با واردات پوشاک از دبی می‌توانید سود خوبی کسب کنید. در هنگام واردات باید مشخصات آن از فروشنده اماراتی گرفته شده و به همراه قیمت مورد نظر در اظهارنامه مالیاتی ثبت شود.

بدون قیمتی که در اظهارنامه ثبت می‌شود، قیمت تمام شده کالا نیست و باید منتظر محاسبه حقوق گمرکی و هزینه حمل و نقل کالا و بیمه آن باشیم تا از قیمت نهایی اطلاع پیدا کنیم.

اگر پوشاک مورد نظر نیاز به اخذ مجوز بود باید مجوز و استاندارد آن را مطابق قوانین کشور ایران اخذ کنیم. واردات فاکتورهای مختلفی مثل میزان تقاضا، شرایط بازار و زمان فروش و … تاثیر می‌پذیرد.

اگر به دنبال واردات کالا و تجارت در بازار دبی هستید باید از یک شرکت بازرگانی که در این زمینه فعالیت می‌کند کمک بگیرید یا کار خود را به وی محول کنید. زیرا این شرکت‌ها افراد متخصص و ترخیص کنندگان حرفه‌ای را برای تجارت و واردات محصولات و کالاهای مختلف به کار می‌گیرند تا در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین هزینه بهترین شیوه را برای واردات پوشاک از دبی برای شما در نظر بگیرند.

پیشنهاد مطالعه
واردات پرسود از ترکیه

در این صورت کاهش دادن هزینه واردات به مفهوم کاهش قیمت تمام شده برای پوشاک در نظر گرفته شده و فرد صاحب سرمایه می‌تواند از این طریق سود بسیار خوبی را در زمینه واردات پوشاک از دبی، نصیب خود کند.

به این شکل با دو تیر می‌توان یک هدف را نشانه رفت زیرا هم می‌توان از واردات پوشاک سود مناسبی برد و هم توانایی رقابت در بازار لباس را افزایش داد. بنابراین می‌توان گفت واردات پوشاک از دبی در صورتی که با این مقوله آشنا باشید به منزله تجارتی پرسود محسوب می‌شود و می‌تواند برای دوست داران این نوع تجارت بسیار متنوع و لذت بخش باشد.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09120630997 تماس جهت مشاوره در واتس اپ