در زمینه واردات پوشاک به ایران مشکلاتی به وجود آمده که در ادامه این مقاله به این مشکلات اشاره خواهیم کرد، هم چنین می خواهیم به مزیت های اصلی واردات پوشاک به ایران اشاره ای هر چند کوتاه داشته باشیم تا مسئولان دولتی بیشتر و بهتر به این قضیه نگاه کنند.

متاسفانه در سال های اخیر شاهد آن هستیم که تنها چند برند خارجی اجازه واردات پوشاک به ایران را دارند. این در حالی است که برندهای انتخابی وزارت صنعت و معدن برای واردات به ایران از کیفیت بسیار پایینی برخوردار بوده و در کشور تامین کننده، جزء برندهای درجه ۳ و حتی ۴ به حساب می آیند.

همین مساله و اتخاذ این تصمیم باعث عقب ماندگی صنعت تولید پوشاک در داخل کشور ایران شده و این در حالی است که در سال های گذشته بسیاری از برندهای مشهور ترک وارد خاک کشور ایران می شد و همین باعث افزایش رقابت بین تولید کنندگان داخلی و وارد کنندگان خارجی در کشور ایران شده بود و صنعت پوشاک را با افزایش چشمگیر کیفیت تولید مواجه کرده بود.

مسائل واردات پوشاک به ایران

اما می رسیم به این مساله که چرا وزارت صنعت و معدن، تصمیم گرفته که تنها چند برند آن هم درجه ۳ خارجی، حق واردات را داشته باشند. در نگاه اول مساله قاچاق پوشاک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و این که، ورود غیر قانونی پوشاک و برندهای مشهور خارجی، باعث افت فروش تولید کنندگان داخلی شده بود.

ما هم این مساله را قبول داریم اما به نظر می رسد که اتخاذ این تصمیم که تنها چند نوع از برند خارجی درجه ۳ می توانند وارد کشور ایران شوند نیز نمی تواند سیاست درستی از جانب وزارت صنعت و معدن باشد، زیرا که این برندهای خارجی با قیمت بسیار پایینی به فروش می رسند و همین مساله بازار رقابت را برای برندهای ایرانی دشوار کرده و باز هم مشکلات زیادی را بر سر راه تولید کنندگان داخلی پوشاک قرار داده و شاهد آن هستیم بسیاری از این تولید کنندگان در مرز نابودی به سر می برند.

پیشنهاد مطالعه
نرخ ترخیص کالا از گمرک

رئیس اتحادیه پوشاک تهران معتقد است که واردات پوشاک باید همانند قبل شود اما باید کنترل های دقیق تری از سوی وزارت بازرگانی در مورد قاچاق پوشاک صورت بگیرد تا این اجناس به صورت قانونی وارد کشور ایران شوند. ایشان اعتقاد دارند که در حال حاضر برندهای درجه ۳ و ۴ وارد کشور ایران می شوند از معافیت های مالیاتی برخوردارند و همین مساله را با یک تولید کننده پوشاک در داخل ایران مقایسه کنید که باید بیمه، ارزش افزوده و مالیات اضافی پرداخت کند تا بتواند اجناس خود را به فروش برساند.

این موارد باعث به خطر افتادن صنعت پوشاک داخلی شده در حالی که خوشبختانه در سال های اخیر شاهد این قضیه هستیم که مردم ایران تمایل زیادی به مصرف پوشاک ایرانی داشته اند و این می تواند نشان از کیفیت بالای اجناس ایرانی دهد.

اگر می خواهید در زمینه واردات پوشاک اطلاعاتی کامل و جامع به دست آورید کافی است با مشاورین شرکت آوات در این زمینه ارتباط بگیرید تا به صورت کامل راهنمایی شوید، ضمنا قوانین مربوط به واردات پوشاک به ایران روز به روز در حال تغییر است و همین مساله نشان از اهمیت بالای این کالا را می دهد.

پوشاک یکی از اجناس مورد نیاز و ضروری مردم به حساب می آید و کنترل دقیق بر روی واردات و صادرات این کالا به توسعه اقتصادی یک کشور می تواند کمک کند. در سال های اخیر واردات پوشاک به ایران دچار تغییر و تحولات عظیم شده و وزارت صنعت و معدن در این زمینه نگرش های مختلفی را به میان آورده است.

پیشنهاد مطالعه
واردات پارچه

در حال حاضر تنها شخص و یا شرکتی می تواند به واردات پوشاک، مشغول شود که دارای شرکت ثبت شده در ایران و خارج از ایران باشد تا به سادگی بتواند، واردات خود را انجام دهد.

واردات پوشاک می توان حاشیه سود یک فعال اقتصادی را در این زمینه به شدت بالا ببرد اگر شامل معافیت مالیاتی شود که این درصد حاشیه سود بالاتر می رود. پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از آخرین قوانین گمرکی و واردات پوشاک با کارشناسان شرکت بازرگانی آوات تماس حاصل فرمایید.شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در زمینه انواع لباس از جمله لباس زیر به مقاله ای واردات لباس زیر مراجعه کنید.

 

مزایای واردات پوشاک به ایران

بسیاری از افراد در نگاه اول فکر می کنند که واردات پوشاک می تواند بازار رقابت را برای تولید کنندگان داخلی کشور تنگ کند، زیرا همان طور که می دانیم برندهای داخلی قابل رقابت با برندهای مشهور خارجی نیستند، اما ما به عنوان یک شرکت فعال و پیشرو در این زمینه چنین اعتقادی نداریم. ما معتقد هستیم که واردات پوشاک به ایران می تواند، کیفیت محصولات داخلی را به شدت افزایش دهد.

زیرا زمانی که این محصولات وارد کشور ایران می شوند، مردم بیشتر جذب این برندها می شوند و همین مساله، تولید کننده داخلی را به این فکر وا می دارد که کیفیت تولید خود را افزایش دهد. تمامی این موارد نشان می دهد که واردات پوشاک به ایران، می تواند کیفیت اجناس داخلی کشور را به شدت افزایش دهد و این بالا رفتن رقابت در این حوزه در نهایت به سود تامین کنندگان داخلی این کالاست.

پیشنهاد مطالعه
نرخ ترخیص کالا از گمرک

اما تنها مزیت مربوط به واردات پوشاک به ایران این قضیه نیست که کیفیت محصولات داخلی به مرور افزایش پیدا می کند. زمانی که برندهای خارجی وارد کشور ایران می شود، تولید کنندگان داخلی می توانند از این برندها الگو گرفته و طرح داخلی خود را بر اساس این برندها پیش ببرند. هم چنین در صنعت واردات پوشاک به ایران افراد زیادی سر کار می روند و همین مساله چرخه اقتصادی این حوزه را به شدت افزایش می بخشد.

در سال های اخیر صنعت پوشاک ایران بسیار مهم شده و فعالان اقتصادی بسیاری در این حوزه مشغول به فعالیت هستند و حتی افرادی در این زمینه قصد دارند که پوشاک ایرانی را به سایر کشورهای منطقه معرفی کنند. تمامی این مسائل نشان می دهد که مسئولان دولتی باید به تیزبینی بیشتری سیاست های خود را در زمینه صنعت پوشاک ادامه دهند. امیدواریم که واردات پوشاک به ایران همیشه در حال توسعه باشد.

اگر قصد یادگیری و انجام دادن واردات پوشاک به ایران هستید با شماره های قرار داده شده در داخل سایت تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09120630997 تماس جهت مشاوره در واتس اپ