درباره واردات چوب راش از ترکیه :

اگر قصد انجام تجارت چوب را داشته باشید، چوب راش یکی از انتخاب های بی چون و چرا است چون است در کشور مصرف بالایی دارد. در واقع چوب راش دومین مقام در بین چوب های پر مصرف را دارد و همین استفاده های زیاد و بی رویه ای که ایرانیان دارند باعث شده تا چوب های راش در ایران کم پیدا شوند و تاجران این محصول را از دیگر اقصی نقاط جهان وارد کنند. واردات چوب راش از ترکیه یکی از گزینه های رو به روی تاجران ایرانی است. انواع دیگری چوب راش در کشورهای دیگر نیز وجود دارد که در این مقاله جای نمی گیرد.

چرا چوب راش را از ترکیه وارد می کنیم ؟

چوب راش ترکیه با همتای گرجستانی آن کیفیت مشابه ای دارد اما به سطح کیفیت چوب راش ایران و یا نمونه های اروپایی نمی رسد. اما چون در ایران چوب راش را به سختی می توانید تهیه کنید و کشورهای اروپایی فاصله بیشتری با ایران دارند، واردات چوب راش از ترکیه و گرجستان یکی از انتخاب های منطقی است.

البته توجه داشته باشید که ما چوب های راش در کشورهای متفاوت را با هم مقایسه کردیم اما خارج از این مبحث، چوب راش بدون اهمیت به مبدا آن کیفیت قابل توجهی داشته و استفاده از آن نیز بسیار معمول است.

نکته مهمی که باید درباره واردات چوب راش از ترکیه باید بدانید این است که همان طور که اندازه ، ضخامت ، رنگ و دیگر ویژگی های این جنس چوب با هم تفاوت های زیادی دارد، وضع و کیفیت آن ها هم به همین اندازه تفاوت دارد که همین باعث مختلف بودن قیمت ها در بازار می باشد. به همین دلیل تشخیص دادن جنس درجه یک و درجه دوی چوب راش به تاجر کمک می کند تا سطح کیفی کار خود را بالا ببرد و علاوه بر دریافت سود زیاد ، اعتبار کافی برای کار خود به دست آورد.

هزینه هایی که باید برای واردات چوب راش از ترکیه بپردازید :

پرداخت قیمت چوب خریداری شده به کمپانی ترکیه ای طرف مقابل و هزینه های حمل و نقل کالا از جمله هزینه های مورد انتظار برای وارد کردن چوب راش از کشور ترکیه می باشد. اما این هزینه ها فقط برای قبل از ورود کالا به ایران می باشد و بعد از آن باید به مسائل مرتبط با گمرک بپردازید که در این مرحله خود هزینه هایی را باید انتظار داشته باشید.

در واقع هزینه هایی که در مرحله خارج کردن چوب های راش از ترکیه می پردازید را تعرفه این محصول می نامند و برای آگاهی از تعرفه واردات چوب راش از ترکیه توصیه می کنیم آخرین نسخه کتاب تعرفه ها را تهیه کرده و بخوانید چون این تجارت بین المللی است و با هر باز تغییر ارزش ارز ایران، تعرفه ها و هزینه ها هم تغییر می کند.

البته اگر راه آسان تر برای فهم میزان تعرفه های وارد کردن چوب های راش از کشور ترکیه را می خواهید، می توانید با کارشناس تماس بگیرید. کارشناس های آگاه از میزان دقیق تعرفه واردات چوب راش از ترکیه آگاه هستند و تاجران تازه کار را به طور کامل در این راه راهنمایی می کنند.

واردات چوب راش از ترکیه و استفاده های این چوب در زندگی روزمره مردم ایرانی :

بارها در مورد کیفیت چوب راش صحبت شده و تاکید کردیم که چون این چوب کاربرد فوق العاده زیادی دارد. در این قسمت یادآور می شویم که چوب راش را نمی توان در جاهای آزاد مثل پارک یا خیابان استفاده کرد. وسایلی مثل نیمکت پارک اگر از جنس راش باشند در مدت کوتاهی از بین خواهند رفت چون در هوای آزاد موریانه در مدت کوتاهی به این چوب حمله و آن را نابود می کند به همین دلیل واردات چوب راش از ترکیه بیشتر با هدف ساخت وسایلی است که در محیط های بسته مثل خانه و اداره استفاده می شوند چون در محیط های کنترل شده احتمال حمله این جانوران کمتر و عمر این چوب بسیار زیادتر است.

با توجه به این منطق و به طور طبیعی، استفاده از چوب راش ترکیه برای ایجاد میز و صندلی و خلق کردن تمام وسایل مورد نیاز در مبلمان ساختمان، بیشترین محبوبیت را دارد. البته وسایل دیگری مثل ابزار آلات موسیقی مثلا گیتار ، ویولن و پیانو ، همین طور اسباب بازی های چوبی نیز از این چوب ساخته می شوند.

برای واردات چوب راش از ترکیه باید استانداردها و ضمانت های لازم را داشته باشید. این مجوزها را باید در گمرک ارائه کنید.

بعضی از عواملی که باید در زمان وارد کردن چوب ترکیه ای در نظر بگیرید.

در سطرهای بالایی مقاله گفتیم چوب راش به دلیل اینکه تقاضای زیادی در بازار ایران دارد به دو کیفیت مختلف وارد ایران می شود. همین طور توصیه کردیم برای ایجاد اعتبار در کار خود و داشتن سود کافی بهتر است از کار درجه یک استفاده کنید. این اصل اولین و مهم ترین اصلی است که در زمان واردات چوب راش از ترکیه باید رعایت کنید.

در مرحله بعد باید اندازه باید سایز و ضخامت چوب راش ترکیه ای را با دقت بررسی کنید. دلیل اول این است که هر سایز چوب راش ترکیه ای قیمت و تعرفه متفاوتی در گمرک دارد و بررسی نکردن این مسئله باعث ایجاد مشکل برای تاجر می شود. دلیل دوم این است که تاجر باید چوب راش را با توجه به مورد استفاده آن وارد کند. این امری طبیعی و مورد انتظار است که تولید هر کدام از لوازم چوبی، سایز و ضخامت متفاوتی را می طلبد و اگر تاجر در زمان واردات چوب راش از ترکیه این مسئله را مد نظر خود قرار ندهد، در زمان فروش محصول دچار مشکل می شود. مسلما اگر از قبل با شرکتی برای تحویل چوب قرارداد داشته باشید این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می کند.

مسائل حقوقی و قانونی زیادی وجود دارد که یک تاجر چوب باید پیش از شروع کار خود از آن ها آگاهی داشته باشد. به همین دلیل امن ترین راه برای شروع یک تجارت واردات چوب این است که هر تاجر تازه کاری ، مشاوری با تجربه داشته باشد تا او را با پیچ و خم کار آگاه کند.

 

مقاله مرتبط: واردات چوب های روسی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
شروع گفت و گو
واتساپ