واردات کالا – نحوه ثبت سفارش

آیا اسم وزارت بازرگانی ثبت سفارش را تا به حال شنیده اید؟ آیا می دانید که به چه نحوی در وزارت بازرگانی ثبت سفارش بایستی محصولات خود را ثبت کنید؟ آیا قوانین موجود در وزارت بازرگانی ثبت سفارش اطلاعی دارید؟ کشور ایران واقع شدن در مسیر جاده ابریشم از زمان های بسیار دور مورد توجه بسیار از بازرگانان و تاجران چینی و هندی واقع شده بود و امروزه نیز شاهد تجارت کشور ایران با کشورهای مختلف جهان هستیم. از زمان های قدیم نیز قوانین و مقررات بسیار سرسختی برای واردات و صادرات کالاها و محصولات وجود داشته است و بازرگانانی که با این قوانین آشنا بودن، بسیار موفق تر از بازرگانان تازه وارد و کم تجربه بوده است.

 

واردات کالا هدف اصلی را که دنبال می کند، این است که بتواند تقاضای بازار هدف را تامین و برآورد کند؛ که در کنار بر آورد ساخت نیازهای جامعه نیز بتواند سودی را نیز برای شرکت های بازرگانی و بازرگانان داشته باشد. توجه داشته باشید که قوانین و مقررات بسیار متفاوتی در هر کشوری وجود دارد که بازرگانان بایستی در واردات و صادرات به این موارد توجه داشته باشند که کشور ایران نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. یکی از مهمترین قوانینی که در واردات کالا وجود دارد این است که اسامی تمام محصولات وارداتی خود را در سامانه مربوطه وارد کرده و رسید آن را اخذ نمایید.

 

وزارت بازرگانی ثبت سفارش سازمانی می باشد که تمام بازرگانان و شرکت های بازرگانی با آن آشنایی لازم را داشته و در این سامانه ثبت نام های لازم را داشته باشند و در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد وزارت بازرگانی ثبت سفارش، وظایف وزارت بازرگانی ثبت سفارش و آموزش ثبت نام در وزارت بازرگانی ثبت سفارش توضیحاتی را برای شما عزیزان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

ثبت سفارش واردات کالا

ثبت سفارش واردات کالا

وزارت بازرگانی ثبت سفارش

بازرگانان و شرکت های بازرگانی تا سال 89 با مراجعه حضور به وزارت بازرگانی ثبت سفارش اقلام وارداتی خود را به صورت دستی وارد می کردند که بعد از این سال، تمام ثبت های لازم به شکل الکترونیکی تغییر یافت و بازرگانان با مراجعه به وب سایت رسمی این وزارت و ثبت نام در آن کد رهگیری و رمز عبور خود را دریافت کردند و تمام اسناد و مدارک مورد نیاز را در این وزارت ثبت می کنند، تمام بارگذاری های لازم در این سامانه توسط ماموران این وزارت مورد بررسی واقع شده و در صورت مورد قبول بودن، تایید نهایی از سوی این سامانه بر روی وب سایت قرار می گیرد و کاربران می توانند با مراجعه به صفحه خود از وضعیت نهایی کالاهای ثبت شده خود، اطلاع پیدا کنند.

هم چنین گزینه های و منو های مربوط به پیگیری و ویرایش نیز در صفحه ی اصلی کاربران موجود می باشد که بازرگانان می توانند در صورت نیاز به اصلاح و پیگیری های لازم بپردازند. آدرس این سامانه به صورت زیر بوده و تمام افرادی که در حوزه واردات و صادرات فعالیت می کنند می توانید همین حالا به این آدرس مراجعه کرده و ثبت نام خود را به عمل برسانند.

sabtaesh.tpo.ir

همچنین در صورت برخورد با مشکل یا سوالی در سامانه وزارت بازرگانی ثبت سفارش می توانید با همکاران ما در شرکت بازرگانی آوات تماس حاصل کرده و راه حل مناسبی را برای مشکل خود به دست بیاورید.

نحوه ثبت سفارش در سامانه

در این قسمت از مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد نحوه ثبت سفارش در sabtaesh.tpo.ir توضیحاتی را برای شما عزیزان ارائه دهیم:

در مرحله اول بایستی وارد سامانه وزارت بازرگانی ثبت سفارش شده و ثبت نام لازم را در این سامانه داشته باشید. پس از ثبت نام و انتخاب زیر منو صفحه ای نمایان خواهد شد که در این صفحه سه نوع سربرگ وجود دارد که برگه اول آن مربوط به اطلاعات شخصی فرد بازرگان بوده و بایستی تمام اطلاعات شخصی مربوط به بازرگان در این قسمت وارد شود. در برگه دوم شما می توانید کلمه عبور و نام کاربری خود را دریافت کنید، برگه سوم نیز مربوط به متن توافق نامه می باشد که بایستی آن را مطالعه کرده و موافقت خود را اعلام نمایید.

بعد از ثبت نامه های لازم بایستی تمام مدارک لازم مربوط به شرکت و خود را به ساختمان وزارت بازرگانی ثبت سفارش که در شهر تهران واقع میباشد، تحویل دهید. بعد از تاییدیه های لازم می توانید وارد سایت شده و تمام فرایندهای لازم را جهت ثبت سفارش شروع کنید. در قسمت منوی راست گزینه ای به اسم ثبت سفارش وجود دارد که آن را انتخاب کرده مشخصات فروشنده کالا را در فیلدهای مربوط به آن وارد می کنید و توجه داشته باشید که شما می توانید حداکثر مشخصات 18 فروشنده را وارد نمایید.

بعد این مرحله چند گزینه تعهد نامه باز می شود که با تایید آنها می توانید وارد صفحه جدید شده و با کلیک بر روی ایجاد ثبت سفارش، سفارشات خود را وارد نمایید. در پر کردن فیلدهای مربوط سعی بر آن داشته باشید با دقت بیشتر آنها را پر کرده و اطلاعات دقیق را وارد نمایید چرا که در صورت مشاهده هر گونه مغایرتی قطعا برخورد شدیدی با بازرگان مربوط خواهد شد و طبق ضوابط جریمه خواهد شد. به همین جهت قبل از پر کردن فیلدهای مربوط در مورد نحوه ثبت سفارش ، پی دی اف های ارائه شده در این سامانه را مورد مطالعه خود قرار دهید.

 

آموزش ثبت سفارشات بازرگانی با آوات

اگر برای بار اول می خواهید به ثبت سفارشات در وزارت بازرگانی ثبت سفارش داشته باشید می توانید با همکاران ما در تماس بوده و راهنمایی های لازم را در این خصوص به دست بیاورید. شرکت آوات نیز سعی بر آن دارد تا در فصل های مختلفی از سال دوره های مختلف آموزش وزارت بازرگانی ثبت سفارش را برگزار کرده و برای علاقه مندان تمام آموزش های لازم را در این خصوص ارائه دهد. اگر شما نیز به دنبال اطلاعات دقیق تر و به روزتری در این زمینه می باشید می توانید همین حالا با ما در تماس بوده و راهنمایی لازم را به دست بیاورید هم چنین همکاران ما در این موسسه سعی بر آن دارند تا مسئولیت ثبت سفارشات شما ر ابه عهده گرفته و با نهایت دقت به ثبت سفارشات شما بپردازند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
واتساپ