تولیدی ها و کارخانجات مختلف به منظور ساخت وسایل چوبی با کیفیت، برای خرید چوب راش اقدام می کنند. چون وسایل ساخته شده توسط این چوب خریداران زیادی دارد و حذف این چوب از محصولات به ضرر فروشنده خواهد بود. خریدن این نوع چوب می تواند با حضور شخص خریدار در بازار باشد یا در صورتی که سایت معتبری در دسترس باشد، می توانید چوب راش را به صورت آنلاین تهیه کنید. البته قیمت چوب راش هم مثل همه محصولات موجود در بازار متغیر است و قیمت ثابتی ندارد. چند متغیر که ممکن است در این قیمت تاثیر داشته باشند را با هم می بینیم.

خرید چوب راش

متغیرهای موثر در قیمت خرید چوب راش

1 – نوع چوب راش:

چوب راش اقسام مختلفی در کشورهای مختلف جهان دارد. بعضی از چوب های راش در کشور ایران تولید می شوند اما کشور ما قادر به تامین همه ی مدل های این چوب نیست و از طرف دیگر مصرف این چوب توسط کاربران ایرانی خیلی زیاد است و برای حفاظت از جنگل ها، گاهی تاجران مجبور به وارد کردن چوب های مشابه خواهند شد. هر یک از این چوب ها ویژگی ها و خاصیت های مختلفی دارد که باعث می شود قیمت های آن ها متفاوت باشد.

2 – میزان کیفیت چوب:

خرید چوب راش با کیفیت در ساخت وسایل خاص و یکتا تاثیر زیادی دارد. اما همه اقشار جامعه از نظر مالی قادر به خرید با کیفیت ترین وسایل چوبی نیستند و لازم است وسایل ارزان تری برای آن ها تولید کنید و برای اینکه قیمت وسایل چوبی پایین تر باشد، باید چوب راش با کیفیت های درجه دو و سه تهیه کنید.

3 – مبدا تولید چوب:

چوب های راش در کشورها و در آب و هوای متفاوتی به دست می آیند. طبیعی است که وقتی تاجر چوب را از کشور دیگری و با دلار تهیه می کند و هزینه های بالایی برای رساندن آن به ایران می پردازد، قیمت بیشتری برای فروش آن تعیین می کند.

4 – سایز چوب ها:

خرید چوب راش در قطعات و اندازه های کاملا متفاوت انجام می شود. هر یک از این اندازه ها قیمت مختلفی دارد.

5 – وزن چوب ها:

تهیه چوب های راش به صورت کلی و در اندازه های زیاد، با خرید تعداد کمی از آن فرق می کند. با توجه به اینکه چقدر چوب راش می خرید، می توانید قیمت های متفاوتی به دست آورید.

6 – ارز و دلار:

ارزش تمام محصولات وارداتی با ارز اندازه گرفته می شود و در صورت تغییر قیمت ارز، قیمت چوب راش هم عوض می شود.

با وجود تمام این متغیرها، فروشنده چوب راش می تواند یک بازه برای قیمت چوب راش مشخص کند و هر مشتری با انتخاب چوب مورد نظر خود، قیمت دقیق آن را متوجه شود.

خرید چوب راش به صورت آنلاین، مزایا و معایب:

در جهان امروزی، هر وسیله ای که به صورت فیزیکی در بازار یافت می شود، در سایت های متفاوت آنلاین نیز پیدا می شود و می تواند کار را برای خریداران ساده تر کند. اما این روش تجارت فاکتورهای مثبت و منفی زیادی دارد.

اولین مزیت خرید این چوب از طریق سایت های متفاوت این است که کاری بسیار ساده است. هر خریدار وارد سایت فروشگاه چوب شده و چوب راش مورد نظرش را انتخاب می کند. اما این سادگی بهایی دارد. شما نمی توانید نمونه چوب را از نزدیک ببینید که به این معنی است که شما برای باید به فروشگاه اعتماد کنید که کیفیت چوب خوب باشد و این موضوع در حوزه خرید چوب راش حساسیت زیادی دارد.

مهم ترین دلیل علاقه مردم به خرید چوب راش، کیفیت آن است و برای ساخت هر وسیله چوبی باید چوبی با کیفیت مناسب در دسترس شما باشد. این یعنی تایید کیفیت چوب اهمیت بسیاری دارد.

دومین نکته مثبت پیدا کردن چوب راش به صورت آنلاین این است که مشتری با قیمت های واقعی بازار آشنا می شود و می تواند به راحتی تشخیص دهد که قیمت پیشنهاد شده در یک سایت عادلانه است یا خیر.

همینطور انواع فروشگاه های چوب آنلاین، انواع زیادی چوب راش عرضه می کنند و مشتری محدودیتی در انتخاب ندارد.

خرید چوب راش در سایت ها محدودیت زمانی ندارد و حتی اگر طی اتفاقی نتوانید خرید چوب را در زمان مناسب تمام کنید، می توانید چوب راش را آنلاین خرید کنید.

البته با خریدن هر وسیله ای از اینترنت، از جمله چوب راش، شما باید زمانی را در  انتظار دریافت محصول باشید.

هر فروشگاه آنلاین بازه زمانی خاصی برای ارسال محصولات دارد و این یعنی شما باید منتظر بمانید.

خرید چوب و پرداخت آنلاین هزینه ها حساسیت زیادی به وجود می آورد. در ابتدا خریدار باید از اعتبار فروشگاه آنلاین چوب راش مطمئن شود و بعد از آن باید دروازه پرداخت پول را چک کنید و مطمئن شوید که معتبر است.

یکی دیگر از خطرات خرید چوب راش به صورت آنلاین این است که ممکن است چوب در حین رسیدن به مقصد صدمه ببیند.

چوب های راش برای تولید محصولات متنوعی استفاده می شوند و اینکه شناخت انواع چوب راش برای افراد حرفه ای لازم است. چون فقط در این صورت می توانند محصولی با کیفیت مناسب پدید آورند.

نکته مهمی که در مورد چوب راش باید مطلع باشید: چوب باید در محیط های خشک و دور از رطوبت و در محیط بسته باشد. چون در هوای آزاد به سادگی توسط موریانه ها از بین می رود و اگر آب و رطوبت به این چوب برسد، می تواند آن را از بین ببرد.

خرید چوب راش و محصولات ساخته شده از آن یعنی باید به طور دائم از آن ها مراقبت کرد و از آن جایی که ظاهر آن بعد از مدتی کمرنگ می شود، باید برای جلا دادن آن از وسایل مخصوص کمک گرفت.

بهتر از چوب راش خشک شده با دستگاه های مدرن را برای خرید انتخاب کنید. حتی بین چوب های مشابه، مواردی که برای خشک کردن آن ها از دستگاه های مدرن استفاده شده، کیفیت بهتری دارند.

به طور کلی قیمتی که برای چوب راش در نظر گرفته می شود بالا است و هر یک از الوارهای این چوب ارزشی چند میلیونی  دارد. این قیمت ارتباط مستقیمی با کیفیت چوب راش دارد و کسانی که تصمیم به خرید چوب راش دارند باید این موضوع را به ذهن بسپارند.

مقاله پیشنهادی: واردات چوب های روسی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
شروع گفت و گو
واتساپ