حوالجات ارزی

کارمزد انتقال پول از ایران به ترکیه | میزان و شیوه‌ی محاسبه

کشور ما رابطه‌ی تنگانگی با کشور ترکیه از جنبه‌های مختلف دارد که منجر به ایجاد نیاز به انتقال پول به این کشور می‌شود. اما این انتقال چطور انجام می‌شود؟ کارمزد انتقال پول چطور محاسبه می‌شود و آیا راهی برای کاهش آن وجود دارد؟ اگر شما قصد جا به جایی پول با کمترین نرخ کارمزد انتقال پول از ایران به ترکیه را دارید با کارشناسان ما در آوات تماس بگیرید.

دلایل انتقال پول از ایران به ترکیه

دلایل انتقال پول از ایران به ترکیه

کشور ترکیه یکی از کشورهای همسایه است که از جنبه‌های مختلف نزدیکی زیادی با کشور ما دارد.

این کشور یکی از اصلی‌ترین مقاصد مسافرت خارجی در ایران است. مسافرتهایی با اهداف مختلف تجاری و توریستی که نیاز به انتقال پول را ایجاد می‌کنند.

ترکیه از اولین مقاصد مهاجرتی در ایران نیز محسوب می‌شود.

صنایع ترکیه در بخش‌های مختلف از جمله پوشاک و صنایع تولید ظروف بسیاری پیشرفته است و تجار زیادی تولیدات ترکی را در کشورمان به فروش می‌رسانند.

خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان به عنوان راهی برای سرمایه گذاری یا دریافت اقامت در این کشور تبدیل شده است.

همچنین سایتهای مختلف تجاری و فروش ترکی زیادی وجود دارد که ایرانیان به صورت آنلاین از آنها خرید می‌کنند.

همه‌ی این دلایل ذکر شده در بالا، تنها برخی از دلایلی هستند که نیاز به انتقال پول به این کشور را ایجاد می‌کنند. جدا از مبلغی که برای انتقال در نظر دارید، باید به کارمزد انتقال پول از ایران به ترکیه نیز توجه داشته باشید.

نحوه انتقال پول از ایران به ترکیه

برای انتقال پول از ایران به ترکیه روشهای مختلفی وجود دارد. یکی از اولین گزینه‌هایی که به ذهن می‌رسد، واریز بانکی ست. خدمات بانکی در این زمینه بسیار ایمن هستند بعلاوه کارمزد بانکی در مورد کارمزد انتقال پوب از ایران به ترکیه به ویژه از بانک‌های دولتی – مانند انتقال پول به ترکیه از طریق بانک ملت- بسیار مناسب و کم است. تنها مشکلی که ممکن است باعث شود بانکها را به عنوان گزینه‌ی جابه جایی پول انتخاب نکنید، سرعت انتقال در آنهاست که نسبتاً کند بوده و گاهی تا چند روز کاری نیز طول می‌کشد.

نحوه انتقال پول از ایران به ترکیه

اینجاست که گزینه‌ی دیگری مانند ارسال حواله به میان می‌آید. حواله ارزی روشی برای انتقال پول از ایران به ترکیه از طریق صرافی، بانک یا بازرگانی‌های معتبر است که نسبت به واریز بانکی سرعت بسیار بیشتر و بالطبع کارمزد بالاتری نیز دارد. روش‌های ارسال حواله و سیستم‌هایی که برای این کار وجود دارد بسیار متنوع بوده که از جنبه‌های مختلف با هم تفاوت دارند مانند:

  • کارمزد انتقال پول از ایران به ترکیه
  • سقف انتقال پول از ایران به ترکیه
  • سرعت انتقال

بعضی روشهای ارسال حواله، پول را در عرض چند ساعت به دست دریافت کننده می‌رسانند. با این حال رابطه‌ی بین سرعت و کارمزد یک رابطه‌ی مستقیم است. هر چه سرعت انتقال بیشتر، کارمزد انتقال بالاتر. سقف انتقال پول از طریق صرافی و بانک نیز بسته به روش انتخابی شما می‌تواند متفاوت باشد مانند روش سوئیفت، وسترن یونیون، پی پال، مانی گرام و … ارسال حواله می‌تواند براساس ارزهای دلخواه مانند لیر ترکیه، دلار، یورو و … باشد. مسلماً در مورد ارسال حواله لیر به ترکیه دریافت کننده دیگر نیازی به تغییر ارز ندارد.

کارمزد انتقال پول از ایران به ترکیه چطور محاسبه می‌شود

همانطور که می‌دانید برای واریز مبلغ به کارت یا حساب افراد بخشی از مبلغ به عنوان کارمزد دریافت می‌شود. در مورد ارسال حواله لیر به ترکیه یا هر حواله‌ی دیگری نیز چنین است. این هزینه چرا دریافت می‌شود؟ کارمزد انتقال پول صرف تبدیل ارز و جا به جایی پول و هزینه‌ی انجام خدمات مالی توسط بانک و صرافی می‌شود. بنابراین بسته به ارز مورد، کشور مقصد و مقدار پولی که قصد انتقالش را دارید متغیر است.  به این ترتیب شیوه‌ی محاسبه‌ی کارمزد انتقال پول به ایران، انتقال پول از امریکا به ترکیه یا هر مبدا و مقصد دیگری با دیگر کشورها تفاوتهایی دارد.

کارمزد انتقال پول از ایران به ترکیه به چه صورت محاسبه می‌شود؟ درست است که شاید بخشی از هزینه‌های مربوط به کارمزد انتقال پول به ترکیه مانند هزینه‌های تبدیل ارز ثابت باشد، اما برخی هزینه‌های دیگر تحت کنترل صرافی قرار دارند. مانند هزینه‌ای که برای انجام خدمات بانکی خود در نظر گرفته‌اند و می‌توانید صرافی متناسب با بودجه‌ی خود انتخاب کنید.

نحوه‌ی محاسبه‌ی کارمزد انتقال پول از ایران به ترکیه

یکی از نکات مهم در تعیین کارمزد انتقال پول از ایران به ترکیه باید در نظر داشته باشید این است که این کارمزد متغیر و تحت تاثیر قیمت ارز است. قیمت ارز نیز به صورت روز و لحظه‌ای استعلام گرفته می‌شود و بنابراین بسته به زمان ارسال حواله و همچنین ارز مورد نظر، کارمزد آن نیز تغییر می‌کند و نمی‌توان یک عدد کلی را به عنوان کارمزد اعلام کرد. به عنوان مثال قیمت حواله دلار به ترکیه با حواله لیر به ترکیه یا هر ارز دیگری متفاوت است. موارد دیگری مانند فاصله‌ی مقصد نیز بر نرخ کارمزد موثر است.

بازرگانی آوات و دریافت کمترین نرخ کارمزد

درست است که لزوماً نرخ کارمزد انتقال پول به خارج و انتقال پول از خارج به ایران توسط صرافی فاکتور مهمی در انتخاب صرافی ست. اما نباید به عنوان فاکتور اول و قبل از فاکتورهای مهمتری مانند داشتن مجوزهای قانونی قرار بگیرد. قبل از هر چیز بررسی کنید که صرافی انتخابی یک صرافی معتبر و قانونی ست تا از امنیت انتقال پول مطمئن شوید و بعد به دنبال استعلام نرخ کارمزد آن باشید.

ما در بازرگانی آوات نه تنها مجوزهای قانونی لازم جهت ارسال انواع حواله‌ی ارزی را داریم بلکه سالها سابقه در این زمینه داریم که شما می‌توانید به طور کامل از امنیت و کیفیت ارائه‌ی خدمات ما مطمئن باشید. در ضمن با کاهش هزینه‌ی ارائه‌ی خدمات، بازرگانی آوات کمترین نرخ کارمزد انتقال پول از ایران به ترکیه را از مشتریان عزیز دریافت می‌کند. اگر قصد ارسال و انتقال پول به ترکیه و هر کشور دیگری را دارید کافی ست با کارشناسان ما در آوات تماس بگیرید. ما شما را برای شروع فرایند راهنمایی کرده و می‌توانید نرخ کارمزد انتقال را به شما اعلام کنیم

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *