کالاهای وارداتی از چین جزء پر طرفدارترین کالاهای وارداتی در بین سایر کشورها برای ایرانیان میباشد. چین از لحاظ وسعت، دومین کشور بزرگ دنیا محسوب می‌شود. برای دانستن اینکه کالاهای وارداتی چین، شامل چه محصولاتی می‌شود باید اقتصاد چین و کالاهای تولیدی آن و شرایط واردات چین و صادرات این کشور را بشناسیم. چین رشد اقتصادی بالایی داشته و در حدود ۹۰درصد کالاهای وارداتی از چین به سراسر دنیا ارسال می‌شود. بنابراین برای کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند شناخت کالاهای وارداتی از چین، ضرورت دارد.

واردات از چین

"<yoastmark

برای آغاز کردن واردات از چین در ابتدا باید کالای مورد نظر را انتخاب کرد و سپس به انتخاب فروشنده پرداخت. برای انتخاب محصول باید شرایط کشور مورد نظر و کشور خود را در نظر بگیریم و بعد از آن به سراغ انتخاب فروشنده برویم. قبل از انتخاب کالاهای وارداتی از چین، باید قیمت آن را در کشورهای دیگر جستجو کرده و انواع پرطرفدار آن را مشخص کنیم. شرکت‌های بسیاری وجود دارند که در انتخاب فروشنده می‌توانند به راهنمایی افراد بپردازند. فروشنده‌ها در چین به چند دسته تقسیم می‌شوند. این فروشنده‌ها شامل مونتاژ کننده، شرکت‌های بزرگ و کوچک و شرکت‌های وارد کننده می‌شوند.

فروشنده‌های کالاهای وارداتی از چین، چه کسانی هستند؟

بنابراین مهم‌ترین و اولین شرایط واردات، این است که در مورد کالای وارداتی از چین، تحقیق کنیم و ببینیم در چه گروهی قرار می‌گیرند. برای مثال اگر کالا نوعی ماده اولیه باشد بهتر است آن را از تولید کننده و شرکت‌های بزرگ چینی خریداری کرده و نقدینگی فرد برای خرید در حجم بالا کفایت کند. یکی از راه‌های پیدا کردن فروشنده برای کالاهای وارداتی از چین، استفاده از گوگل است.

یکی دیگر از راه‌های پیدا کردن فروشنده برای کالاهای وارداتی از چین، استفاده از وب‌سایت‌های B2B معتبر است. بنابراین افراد می‌توانند از این طریق به اطلاعات تماس تولید کننده چینی دسترسی پیدا کرده و با آنها مکاتبه کنند. بهترین مزیت وب‌سایت‌های بیزینس این است که اطلاعات آنها در زمینه نوع کالاهای وارداتی از چین، معتبر و قابل اطمینان است.

کالاهای وارداتی از چین

شرایط واردات از چین بعد از انتخاب فروشنده، دریافت کردن مشخصات فنی و لیست قیمت است. برای دریافت قیمت باید با فروشنده‌های چینی چانه زد و خود را برای دریافت کالا، آماده کرد. از دیگر شرایط واردات از چین این است که نمونه کالاهای وارداتی از چین را دریافت کنید تا بتوانید کیفیت آن را شناخته و با دقت و بررسی بر روی آن، مطمئن شوید که حائز استانداردهای کامل است. در مرحله بعد هر دو طرف بر سر قیمت و شرایط دیگر توافق می‌کنند و پیش فاکتور دریافت خواهد شد. از دیگر شرایط واردات از چین اطلاعات کافی از تعرفه گمرکی و شرایط واردات نوع کالاهای وارداتی از چین به صورت خاص است که در این مرحله باید کاملا بررسی شده و قوانین آن به خوبی رعایت شود. اگر پیش فاکتور و قوانین گمرکی آن آنالیز شده و شرایط در این زمینه مساعد باشد، هزینه‌های مربوط به حمل و نقل و گمرک را بررسی کرده و بعد از آن تصمیم نهایی گرفته می‌شود. در این مرحله، مهم‌ترین شرایط کالاهای وارداتی از چین، تعیین نهایی قیمت کالاهای مورد نظر است که هزینه‌های واردات، ترخیص و حمل و نقل را هم شامل می‌شود. به این شکل تمامی کالاهای وارداتی از چین بررسی و بودجه بندی خواهند شد.

شرایط واردات از چین از کدامند؟

  1. مهم‌ترین شرایط واردات از چین داشتن مجوز و استانداردهای مربوط به کالاهای وارداتی از چین و ارائه اسناد حمل و نقل است.
  2. شاید بتوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین شرایط واردات از چین را داشتن کارت بازرگانی دانست. داشتن کارت بازرگانی سبب می‌شود که اسنادی مثل پروفرما به نام فرد متقاضی صادر شود. اما در صورت نداشتن کارت بازرگانی باید از شرکت‌های بازرگانی خدمات گرفته شود. بنابراین ثبت سفارش در وزارت بازرگانی قبل از پرداخت انجام شده و ایران کد و مجوزهای اولیه استاندارد دریافت خواهد شد.
  3. از دیگر شرایط واردات از چین، هماهنگی حمل و نقل کالاهای وارداتی از چین و پیش نویس و اصل اسناد حمل از فروشنده دریافت شده و رسیدن کالا به گمرک و اسناد کشتی رانی‌ها دریافت خواهند شد.
  4. دریافت اسناد تامین ارز و اسناد بازرسی از دیگر شرایط واردات از چین است و دریافت مجوز از سازمان‌های ذیربط بعد از ورود کالاهای وارداتی از چین، دریافت می‌شود که باید قبل از انجام واردات، مراحل اداری آن طی شده باشد.
  5.  از دیگر شرایط واردات از چین این است که در صورت لزوم، چنانچه کالا به دیگر گمرکات ترانزیت شد، مدارک و توضیحات کامل آن برای انجام امور ترخیص آماده و مراحل ترخیص کالا انجام شود.

هزینه‌های مربوط به گمرک و عوارض گمرکی و دیگر هزینه‌های مربوط به ترخیص کالاهای وارداتی از چین، بعد از ترخیص کالا به انبار حمل شده و تعهدات ارزی و مالیاتی آن پرداخت خواهد شد.

کالاهای وارداتی از چین کدامند؟

 

"<yoastmark

کالاهای وارداتی از چین، بیشتر از ۸۰درصد کالاهای دنیا را تشکیل می‌دهند. طبق نظر شرکت‌ها، کالاهای وارداتی از چین، در چند سال اخیر، رشد بالایی داشته‌اند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی‌های مختلف در زمینه انتقال کالا، که در زمان نیز صرفه‌جویی می‌شود، انتقال کالا از چین هم بیشتر شده است. اولین شرایط واردات از چین، انتخاب کالا است. کالاهای وارداتی از چین در کشور آمریکا و برخی کشورهای اروپایی، محصولاتی مثل منسوجات اسباب‌بازی، مبلمان ماشین‌آلات، تجهیزات الکتریکی اپتیک و تجهیزات پزشکی را شامل می‌شوند.

 

برا ی مطالعه ی بیشتر به مقاله ی لیست کالاهای وارداتی از چین نگاهی بیندازید.

افرادی که در زمینه کالاهای وارداتی از چین، تجربه ندارند نمی‌توانند وارد بازار واردات شوند زیرا از قوانین و شرایط مربوط به آن آگاهی ندارند. بنابراین برای این که بتواند در این زمینه وارد شده و دچار مشکل نشود ، باید از شرکت‌های بازرگانی که در زمینه کالاهای وارداتی از چین فعالیت می‌کنند، کمک بگیرند و واردات خود را انجام دهند. شناخت نوع کالاهای وارداتی از چین، مستلزم آگاهی از اقتصاد چین و تقاضا برای کالاهای مختلف چینی در سراسر جهان و کشور خود است. برای حمل و نقل و ترخیص آسان‌تر کالاهای وارداتی از چین، می‌توان از شرکت‌های بازرگانی کمک گرفت. همکاری با شرکت‌های بازرگانی برای شناخت کالاهای وارداتی از چین، علاوه بر افزایش سوددهی فرد، کاهش احتمال خسارت و ضرر در زمینه تجارت را ایجاد می‌کند.

جهت کسب اطلاعات کامل و مشاوره در زمینه ی خرید و واردات کالاهای وارداتی از چین با مشاورین ما در شرکت بازرگانی آوات تماس حاصل نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
شروع گفت و گو
واتساپ