حوالجات ارزی

انتقال پول از ایران به گرجستان

انتقال پول از ایران به گرجستان

روش‌های مختلفی برای انتقال پول به گرجستان وجود دارد که هر یک دارای مزایا و معایب خاصی هستند. در نظر داشته باشید که افراد برای بررسی دقیق نحوه انتقال پول از ایران به گرجستان باید در ابتدا از قوانین حواله‌های ارزی به طور دقیق مطلع باشند. بنابراین اگر شما هم قصد انتقال پول از ایران به گرجستان در سریع‌ترین زمان ممکن و با کمترین نرخ کارمزد را دارید یا در مورد قوانین موجود سوالاتی دارید، کافی ست با کارشناسان ما در آوات تماس بگیرید.

افتتاح حساب بانکی در گرجستان

باز کردن حساب بانکی در گرجستان به چه صورتی است؟ قوانین افتتاح حساب در گرجستان برای افراد غیر گرجی از سال ۲۰۱۸ به بعد تغییراتی داشته است. با توجه به تحریم‌های بانکی موجود برای ایران، گرجستان تیز تحت تأثیر از وضعیت تحریم یک سری روند‌‌های سخت گیرانه برای افتتاح حساب بانکی وضع نموده است.

از ابتدای این سال افتتاح حساب در کشور گرجستان برای اتباع ایرانی تنها در وضعیت محلی ممکن است و آنها اجازه تراکنش‌‌های خارج از گرجستان را ندارد. برای ایرانی‌‌ها در گرجستان، ویزا کارت ارائه می‌شود که تنها در داخل کشور کار می‌کند و در خارج از کشور کارایی ندارد. حال سوال اینجاست که اگر یک فرد بازرگان و یا سرمایه‌گذار باشد و بخواهد واریز و انتقال پول از ایران به گرجستان داشته باشد چه باید کند و تکلیف چیست؟ بخش بعدی این موضوع را به طور دقیق پوشش می‌دهد.

قوانین بانکی انتقال پول از ایران به گرجستان

انتقال پول به گرجستان به طور کلی به صورت الکترونیکی صورت می‌گیرد. اما موضوع مهمی که در این بین وجود دارد این است که بانک‌‌های گرجستان خود تصمیم می‌گیرند که با چه اشخاص و یا شرکت‌هایی مبادلات مالی داشته باشند! در واقع اگر تبلیغاتی از صرافی‌‌های مختلف به چشمتان خورد مبنی بر اینکه هر میزان پولی که مدنظرتان است به گرجستان منتقل خواهد باید کمی تأمل کرده و شرایط را به طور دقیق بررسی کنید.

ما در بازرگانی آوات در ابتدای امر مشاوره‌ی لازم را به شما ارائه داده و شرایط و نحوه انتقال پول از ایران به گرجستان را به طور دقیق برایتان توضیح می‌دیم تا به این ترتیب مشکلات و موانع احتمالی برایتان قابل پیش‌بینی باشد. استفاده از روش‌‌های غیر قانونی در این مسیر، منجر به بلوکه شدن پول می‌شود.

برای انتقال پول به گرجستان قطعاً باید از فردی کاردان اطلاعاتی دقیق کسب کنید و حرکت‌‌های بدون اطلاعات دقیق در این مسیر قطعاً مشکلساز خواهد بود. در ابتدا باید مطمئن شوید که مشکلی از سوی بانک برای انتقال پول به گرجستان وجود ندارد، سپس نوبت به ارائه یک سری مدارک لازم می‌رسد که باید توسط بانک مربوطه به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد.

اگر قرار است انتقال پول به گرجستان برای یک شخص و یا شرکت انجام شود باید اطلاعات دقیق مقصد در ابتدا مشخص شود و سپس نحوه انتقال پول از ایران به گرجستان در ابعاد مختلف مورد بررسی قرار بگیرد و در نهایت عملیات واریزی صورت پذیرد. دقت کنید که استفاده از روش‌‌های کیف الکترونیکی می‌تواند گزینه‌ی جالبی در این مسیر باشد.

قوانین بانکی انتقال پول از ایران به گرجستان

روش‌های مختلف انتقال پول به گرجستان

قبل از انتخاب روش مناسب برای انتقال پول به گرجستان و به طور کلی انتقال پول از ایران به اروپا، باید شرایط خاص و ویژه‌ی هر مسیر را در نظر بگیرید. مثلاً در ارسال وجه به گرجستان از طریق سیستم‌‌های آنلاین گاهاً دیده شده است که سقف واریز محدود است و باید روند واریز چند بار تکرار شود به این ترتیب اگر شخصی از سقف واریز مطلع نباشد قطعاً در واریز پول دچار خطا شده و بارها دیده می‌شود که ضررهای مالی نیز برای وی صورت می‌گیرد.

افرادی که قصد دارند از اصول انتقال پول به کشور گرجستان اطلاع دقیق پیدا کنند می‌توانند از بخش نامه‌‌های مخصوص برای این کار استفاده کنند، این فایل‌‌ها به منظور اطلاعات رسانی دقیق در خصوص جدیدترین نحوه انتقال پول از ایران به گرجستان ارائه می‌شود. همچنین افراد می‌توانند برای جلوگیری از ضررهای احتمالی از تیم‌‌های مشاور ما کمک بگیرند.

فاکتورهای موثر در انتخاب بهترین روش انتقال پول

اینکه کدام یک از روش‌‌ها و سرویس‌‌های انتقال پول از ایران به گرجستان برای شما بهتر است به شرایط خود شما بستگی دارد. در واقع گاهاً دیده شده است که یک سری سرویس‌‌ها شرایط بهترین برای انتقال پول به گرجستان دارند اما چون هزینه‌‌های موجود در این مسیر گران است شاید با شرایط فعلی شما همخوانی نداشته باشد. بعضی از فاکتورهایی که در انتخاب روش موثراند عبارتند از:

  • حداقل هزینه و کارمزد انتقال پول از ایران به اروپا را دریافت کند.
  • تصمیم دارید کدام ارز را برای انتقال پول انتخاب کنید، لاری گرجستان یا یورو و …
  • مدت زمان واریز بانکی یا ارسال حواله ارزی
  • منابع بانکی شما به صورت حساب بانکی هستند یا یک حساب الکترونیک
  • امنیت روش‌ها در چه سطح است
  • و…

در نهایت برای انتخاب بهترین روش، فاکتورهای بالا باید اولویت‌بندی شده و سپس در بینشان انتخاب شود. به عنوان مثال اگر فردی به دنبال روش ارزان برای انتقال پول به گرجستان است ممکن است مجبور شود از سرعت بالا صرف نظر کند و اگر کسی قصد دارد که انتقال پول به گرجستان به صورت فوری صورت بگیرد باید به سراغ روش‌‌های هزینه‌دار برود. شما باید روش مشخص را طبق هدف خود انتخاب کنید.

روش‌های مختلف انتقال پول به گرجستان

واریز به حساب بانکی و ارسال حواله ارزی

دو مورد از ایمن‌ترین روش‌های انتقال پول از ایران به گرجستان  – حال به هر منظور که می‌خواهد باشد، صادرات و واردات، امور مهاجرتی، سفر و توریستی و …- دو روش کلی برای این کار وجود دارد: انتقال پول به حساب بانکی افراد یا ارسال حواله ارزی.

وقتی صحبت از صادرات و واردات است به صورت ناخودآگاه صحبت از حواله ارزی می‌شود. حواله‌‌های ارزی در واقع حکم پول را دارند و افرادی که به عنوان وارد کننده محصول مختلف از گرجستان هستند باید واریز پول به گرجستان را به صورت دقیق و استاندارد پیش ببرند. ارسال حواله می‌توانید از طریق بانک و صرافی در تفلیس انجام شود.

برای ارسال حواله لاری به گرجستان باید از سمت شرکت‌‌های بازرگانی استاندارد اقدام کنید، این شرکت‌‌ها باید حساب‌‌های بانکی فعالی در کشور گرجستان داشته باشند تا بتوانند انتقالات واریز پول را در کوتاه‌ترین زمان ممکن فراهم سازند. برای ارسال حواله ارزی سرویس‌های مختلفی ایجاد شده است که از جمله مهمترینشان می‌توان به سیستم وسترن یونیون، سوئیفت، پی پال، اسکریل، مانی گرام و … اشاره کرد. برای اطلاع از قوانین و شرایط هر کدام از این سیستم‌ها می‌توانید با کارشناسان ما برای انتقال پول از ایران به گرجستان – و به طور کلی هر کشور دیگری مانند ارمنستان، ترکیه، فرانسه و …-  مشورت کنید.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *