حمل و نقل هواپیمایی به روسیه یا هر کشور یا منطقه دیگر، یکی از روش های حمل و نقل و انتقال است. هدف انواع حمل و نقل از جمله حمل و نقل هواپیمایی ارتباط دادن مکان ها و نواحی به یکدیگر است.

کشور روسیه کشور پهناور و پیشرفته ای در قسمت اوراسیای شمالی است؛ که طویل ترین خطوط  و حمل و نقل هوایی را در دنیا دارد. در این کشور بیش از هزار فرودگاه مخصوص حمل و نقل هواپیمایی وجود دارد. بالگردها در این کشور نقس بسزایی در حمل و نقل هوایی به روسیه مخصوصا در قسمت های شمالی این کشور دارند.

حمل کالا و مواد به خارج یا داخل این کشور ارتباط مستقیمی با سیستم حمل و نقل هواپیمایی به روسیه دارد چرا که جابجایی اکثر کالاها به روسیه یا خارج از روسیه با خطوط هوایی و انتقالات هواپیمایی صورت میگیرد. همچنین جهت مسافرت و دیدن جاذبه های این کشور اکثرا افراد با سریع ترین روش انتقال یعنی حمل و نقل هوایی به این کشور سفر میکنند.

خطوط هوایی و فرودگاه و تجهیزات مربوط به سفر هواپیمایی سابقه طولانی در این کشور دارد. حمل و نقل هواپیمایی به روسیه یکی از موضوعات پربازدید اکثر مقالات حمل و نقل و سایت های مختلف مرتبط است.

 حمل و نقل هواپیمایی به روسیه

حمل و نقل یعنی انتقال کالا یا مواد یا مسافر از یک نقطه به نقطه دیگر با روش های خاص. حمل و نقل شخصی و عمومی دو روش حمل و نقل است. شکل دیگر حمل و نقل، درون شهری و برون شهری است سریع ترین روش حمل و نقل برون شهری و درون شهری، حمل و نقل هواپیمایی است.

در  این مبحث  باید خاطرنشان کرد که روسیه بعلت جاذبه های دیدنی و جذابی که دارد از سراسر دنیا دارای مسافران زیادی است؛ همین امر باعث شده که کشور روسیه دارای سیستم های حمل و نقل هواپیمایی پیشرفته ای باشد. بعلت پیشرفت زیاد این سبک حمل و نقل  ایمن و قابل اطمینان این کشور، پروازهای آنها در سراسر دنیا پیشرفت چشمگیری داشته تا جایی که کشور ایران هم تقریبا روزانه دارای سفر مستقیم به مسکو است. .

در حمل و نقل هواپیمایی به روسیه به جابجایی کالاهای تجاری کارگو گفته می شود که به وسیله هواپیماهای اختصاصی به کشورهای مورد نظر فرستاده میشوند. پروازهای هواپیمایی به روسیه توسط شرکت های متعددی انجام میشود.

شرکت هایی شامل:

 1.  شرکت هواپیمایی پگاسوس که شرکتی ترکیه ای است مسیر پرواز آن از تهران به مسکو است ولی در استانبول توقف دارد و طول پرواز با این ایرلاین 12 ساعت است.
 2. خطوط هوایی بین المللی اوکراین
 3. ایرلاین آذربایجان که متعلق به جمهوری آذربایجان است.
 4. ایرلاین بلاروس
 5.  خط هوایی قطر
 6.  خط هوایی ترکیش که متعلق به ترکیه است
 7. خط هوایی امارات که در دبی توقف میکند
 8. خط هوایی لوفتانزا که متعلق به آلمان است.

حمل و نقل هوایی

حمل و نقل هوایی از سریع ترین شیوه های حمل و نقل به شمار می آید و برای مسافت های طولانی و صرفه جویی در زمان مناسب است. هواپیما وسیله اصلی و مهم در حمل و نقل هواپیمایی و به اصطلاح هوایی است. به طور کلی حمل و نقل هواپیمایی امنیت بسیار بالایی دارد و حوادث آن کمتر است اگرچه کنترل ایمنی آن به دقت و مراقبت بالایی نیاز دارد.

هواپیماها در حمل و نقل هوایی، برای نشستن و بر خاستن دارای مکانی بنام فرودگاه میباشند. انواع فرودگاه شامل فرودگاه داخلی و بین المللی است.

فرودگاه های داخلی پرواز های داخل کشور را مدیرت میکنند ولی فرودگاه های بین المللی علاوه بر پروازهای داخلی پروازهای بین کشورهای مختلف را ساپورت میکنند.

 

برای مطالعه ی بیشتر در مورد  ارسال بار به روسیه به این مقاله نگاهی بیندازید.

کالاهای صادراتی و وارداتی

به همه کالاهایی که با مجوزهای لازمه از یک کشور به کشورهای دیگر ارسال میشوند صادرات و واردات کالایی گفته میشوند. صادرات و واردات کالا به روسیه ارتباط تنگاتنگی با حمل و نقل هواپیمایی به روسیه دارد؛ چرا که بیشترین حمل و نقل کالاها به این کشور یا خارج از این کشور به وسیله انتقالات هوایی به سایر کشورهای دیگر انجام میگیرد.

 

کالاهای صادراتی و وارداتی به این کشور و سایر کشورها شامل سه دسته اند که عبارتند از

 • کالاهای مجاز
 • کالاهای مشروط
 • و کالاهای ممنوع الصدور

صادر و وارد کردن انواع کالا از کشورهای مختلف به سایر کشورها جهت فروش و یا مصرف می باشند. اضافه میشود که مالک کالا جهت صادرات و واردات کالا در فرودگاه و هنگام نشستن در هواپیما باید اسنادی مثل قبض انبار، گواهی استاندارد و… همراه داشته باشد.

روسیه یکی از کشورهای بزرگ و پهناور و پرجمعیت جهان است. در کشورهای مختلف جهان سیستم حمل و نقل هواپیمایی به روسیه سرعت و گسترش زیادی پیدا کرده است؛

بعلت پیشرفت های زیادی که این کشور در زمینه های متنوعی داشته است. نکته اینکه بارهایی که با این سیستم حمل و نقل به خارج از روسیه ارسال میشوند بار مسافربری و بار تجاری هستند که اکثر انتقالات آنها با حمل و نقل هواپیمایی مربوط به کشور روسیه صورت میگیرد.

برای ارسال این بارها (مسافر بری و تجاری) پاسپورت، بلیط و کارت بازرگانی در صورت بار تجاری نیاز است. پایتخت روسیه، شهر مسکو از اکثر شهرهای اروپا خدمت میگیرد و پروازهای مستقیمی را با استفاده از سیستم هوایی و پروازی را از اکثر کشورها از جمله کشور خودمان ایران دریافت میکند.

نکته اینکه در سال های اخیر سیستم این  حمل و نقل به روسیه و ایران رونق بالایی پیدا کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
واتساپ