حوالجات ارزی

حواله وسترن یونیون چیست و چه مزایایی دارد

ارسال حواله یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌های انتقال پول در دنیاست که سیستم‌های مختلفی در دنیا این خدمت را به کاربران خود ارائه می‌دهند. یکی از معروفترین سیستم‌های دنیا برای ارسال حواله ارزی، سیستم وسترن یونیون است که از قدیمی‌ترین سیستم‌های بانکی در دنیا نیز محسوب می‌شود. اگر شما هم قصد استفاده و ارسال حواله وسترن یونیون در ایران با سریع‌ترین سرعت و کمترین نرخ کارمزد دنیا را دارید، با کارشناسان ما در آوات تماس بگیرید.

حواله ارزی وسترن یونیون

حواله وسترن یونیون چیست

شرکت وسترن یونیون (westernunion) یک شرکت آمریکایی ست که در سال ۱۸۵۱ با هدف ارائه‌ی خدمات بانکی و ارسال پول به سراسر دنیا توسط ازرا کرنل تاسیس شد. شعبه‌ی اصلی این شرکت در ایالت کلرادو در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. فعالیت‌های گسترده‌ای توسط این شرکت انجام می‌شود اما شاید از مهم‌ترینشان بتوان به انتقال و جا به جایی الکترونیکی یا کابلی، ارسال حواله ارزی وسترن یونیون، پرداخت قبوض، برآورد و تخمین قیمت‌ها، ارسال حوالجات پستی، انجام پردا‌خت‌های تجاری و … است. اگرچه شعب این شرکت تقریباً در سراسر دنیا گسترده شده است، اما بعضی کشورها در لیست کشورهای تحریمی این شرکت قرار دارند.

شرکت‌های زیادی در دنیا مانند وسترن یونیون خدمات ارسال حواله را انجام می‌دهند مانند حواله سوئیفت اما چیزی که ارسال حواله وسترن یونیون را در بین دیگر سیستم‌ها معروف می‌کند، سرعت و امنیت بالای این روش است. همچنین سیستم وسترنیونیون پیچیدگی‌های بسیاری از سیستم‌های دیگر انتقال پول مانند افتتاح حساب بانکی و … را ندارد. از این رو انتقال پول با وسترن یونیون سریع و راحت است و به طور ویژه در مراودات مالی با اهداف تجاری که سرعت واریز پول اهمیت زیادی دارد، محبوبیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

جدا از آن همانطر که در بالا نیز گفته شد، تعدد شعب این شرکت دسترسی به آن را در سراسر دنیا بسیار آسان کرده است و این درحالی ست که دیگر شرکتهای انتقال پول ممکن است این گستردگی را نداشته باشند و از این رو مردم بعضی کشورها از خدماتشان محروم شوند. متاسفانه انجام حواله وسترن یونیون در ایران به دلیل تحریم‌های موجود با مشکلاتی همراه است و اگرچه غیرممکن نیست اما کمی دشوارتر از پرداخت ارزی در دیگر کشورها مثلاً مانند حواله وسترن یونیون در ترکیه است.

نحوه ارسال و دریافت حواله ویسترن یونیون

نحوه ارسال حواله وسترن یونیون بسیار ساده است. برای این کار کافی ست نام و نام خانوادگی خود، نام پاسپورت گیرنده‌ی حواله، مبلغ مورد نظر و کشور مورد نظر و اگر این کشور آمریکا یا کانادا باشد، ایالت مربوطه را در فرم پر کنید و فرم را به کارگزار شعبه تحویل دهید.

سپس کارگزار مربوطه با پیگیری مراحل قانونی و براساس قوانین حواله وسترن یونیون، اقدام به ارسال حواله پول نموده و یک کد رهگیری ۱۰ رقمی به شما ‌می‌دهد. نحوه دریافت حواله وسترن یونیون نیز به همین راحتی ست. شخص گیرنده ‌می‌تواند به هر کدام از شعب وسترن یونیون در سراسر دنیا مراجعه کرده و با ارائه کارت شناسایی معتبر و عکس‌دار و کد رهگیری ۱۰ رقمی، اقدام به دریافت ارز نماید.

نحوه ارسال و دریافت حواله ویسترن یونیون

این کد ده رقمی که به شما داده می‌شود مزایای زیادی به جز دریافت حواله وسترن یونیون دارد. در واقع پیگیری حواله وسترن یونیون در طول رسیدن به دست دریافت کننده نیز به کمک همین کد و از طریق سایت قابل انجام ست. توجه داشته باشید که در هر دو مورد ارسال و دریافت حواله وسترن یونیون، بسته به مبلغ پرداختی و نرخ حواله وسترن یونیون، روش پرداخت و…  مبلغی تحت عنوان کارمزد از شما اخذ خواهد شد.

تحریم ایران در وسترن یونیون

همانطور که در بالا نیز اشاره شد کشور ما در لیست کشورهای تحریمی ارسال حواله از طریق وسترن یونیون قرار دارد. خوشبختانه روش‌های دیگری برای دریافت و ارسال حواله ویسترن یونین در کشورهای تحریمی وجود دارد و آن کمک گرفتن از یک صرافی واسطه است که در کشورهای دیگری حساب وسترن یونیون دارد.

فرض کنید ممکن است یکی از دوستان / شرکای شما بخواهد از خارج از کشور مبلغی را برای شما ارسال کند. برای دریافت حواله وسترن یونیون از خارج، ‌می‌توانید در سایت‌‌های اینترنتی این صرافی‌‌ها، با ثبت نام و اعلام تمایل به نقد کردن درآمد ارزی، و البته با ارائه کد رهگیری ۱۰ رقمی مربوط به حواله انجام شده از طرف فرستنده، مبلغ ریالی خود را در کمتر از یک روز کاری دریافت کنید. درست است که سرعت دریافت در این حالت کندتر است، اما در حال از بسیاری از روشهای دیگر مانند واریز بانکی به مراتب سریع‌تر انجام می‌شود.

نکات مهم درمورد حواله پول از طریق وسترن یونیون

رعایت نکات ایمنی در انجام ‌‌حواله وسترن یونیون بسیار ضروری است، چرا که در صورت عدم رعایت ممکن است هدف کلاهبرداری قرار بگیرید. پس برای انجام حواله، نکات زیر را به طور کامل رعایت کنید:

نکات مهم درمورد حواله پول از طریق وسترن یونیون

  1. انجام حواله از طریق شعب رسمی: در صورت امکان، پول و حواله را تنها از طریق شعب رسمی وسترن یونیون یا صرافی‌‌های کاملاً قابل اعتماد ارسال کنید. در صورتی که در کشورهای تحریمی مانند ایران زندگی می‌کنید، ارسال حواله ویسترن یونیون صرافی نیز می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد به شرط آنکه صرافی‌های معتبری را برای این کار انتخاب کنید.
  2. شناخت و در دست داشتن اطلاعاتی کامل و جامع از گیرنده حواله: در هنگام استفاده از حواله وسترن یونیون، باید اطلاعات درست و دقیق گیرنده را در اختیار داشته باشید. زیرا ارائه‌ی اطلاعات غلط می‌تواند منجر به نرسیدن پول به مقصد واقعی آن شود. هرگز از فردی که شناخت کافی نسبت به او ندارید برای ارسال پول و حواله استفاده نکنید یا برای شخصی که به صورت آنلاین با او آشنا شده‌ید یا از طریق یک پیام ایمیل از شما درخواست پول نموده است، پول ارسال نکنید. همچنین هنگام انجام خریدهای اینترنتی، از پرداخت با وسترن یونیون استفاده نکنید زیرا در صورت عدم رضایت از محصول خریداری شده و یا بروز هرگونه مشکل دیگر، تضمینی برای بازگشت پول پرداختی شما وجود نخواهد داشت.
  3. عدم ارائه کد رهگیری به سایرین: هنگام ارسال ‌حواله ارزی وسترن یونیون، یک کد رهگیری به شما ارائه ‌می‌شود. این کد را فقط به شخص مورد اعتمادی که قرار است حواله را دریافت کند، ارائه دهید. همچنین تا زمانی که از دریافت پول و حواله توسط این شخص اطمینان حاصل نکرده‌اید، این کد را نزد خود نگهدارید.
  4. استفاده از نرم افزار وسترن یونیون: استفاده از این اپلیکیشن نیز ‌می‌تواند در انجام حواله‌‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. این برنامه برای سیستم‌‌های آندروید (Android) و iOS موجود است. از طریق این برنامه، ‌می‌توانید پولی را به یک گیرنده ارسال، مبلغ ارسالی را رهگیری و هزینه‌‌های مربوطه را پرداخت کنید.
  5. دریافت کارت اعتباری وسترن یونیون تنها از صرافی‌های مجاز: برای ‌‌حواله وسترن یونیون، ‌‌می‌توانید از کارت‌های اعتباری وسترن یونیون استفاده کنید. برای این کار، باید در وب سایت وسترن یونیون ثبت نام و درخواست کارت اعتباری بدهید. البته در حال حاضر ارائه خدمات وسترن یونیون به دلیل تحریم‌های اقتصادی در ایران متوقف شده است (و البته امیدواریم این مشکل به زودی برطرف شود) و به همین دلیل می‌توانید از طریق صرافی‌های مجازی که در کشورهای دیگر، دارای کارگزاری‌های فعال هستند برای دریافت کارت و حواله ارزی اقدام کنید.

سؤالات متداول در مورد حواله ارزی وسترن یونیون

  1. سقف حواله ارزی وسترن یونیون در یک روز چقدر است؟ با توجه به قوانین شرکت، حداکثر مقدار حواله روزانه تا ۵۰۰۰ دلار آمریکا برای یک نفر و یا مقداری  معادل با این مبلغ به واحدهای پولی دیگر است.
  2. اگر شخصی نیاز شدید و فوری به انجام حواله داشته باشد، آیا امکان دریافت وجه بلافاصله پس از پرداخت امکان پذیر است؟ بله.
  3. آیا دانستن شماره پاسپورت شخص گیرنده ارز ضروری است؟ خیر.
  4. آیا امکان کنسل کردن حواله یا تغییر اسم گیرنده حواله وسترن یونیون وجود دارد؟ بله، اگر شخصی درخواست تغییر اسم گیرنده را نماید، باید ابتدا حواله اول کنسل شود و سپس یک حواله ارزی وسترن یونیون جدید به اسم گیرنده جدید صادر شود. طبیعی است که کارمزد هر دو حواله توسط شرکت اخذ ‌می‌شود.

حواله ویسترن یونیون

حواله ارزی وسترن یونیون و سخن پایانی

شرکت بازرگانی آوات درزمینه ارسال ‌‌حواله وسترن یونیون آماده ارائه مشاوره و خدمات به مشتریان عزیز می‌باشد. کافیست با شماره درج شده در وبسایت آوات تماس بگیرید. سوالات ذهنی خود را می‌توانید در زیر همین مقاله برای ما مطرح کنید و ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود. شرکت بازرگانی آوات ارائه دهنده خدمات صادرات و واردات و مشاوره در این خصوص برای شما عزیزان و همراهان گرامی می‌باشد.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *