مسکو پایتخت و پرجمعیت ترین شهر در کشور روسیه با جمعیت ۱۲۶۱۵۸۸۲ نفر پرجمعیت ترین شهر در قاره اروپا و یازدهمین شهر پر جمعیت در جهان است و همچنین با مساحت ۲۵۶۱ کیلومتر مربع حدود ۳ و نیم برابر تهران وسعت دارد این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه فدرالی مرکزی قرار دارد و در روسیه اروپایی واقع شده است.دراین مقاله به معرفی فود سیتی مسکو و مزایای آن میپردازیم.

مسکو

این شهر از مهمترین مراکز سیاسی، اقتصادی ،مذهبی، تاریخی مالی، آموزشی و ترابری فدراسیون روسیه و اروپا به شمار می‌آید. کاخ کرملین ،قلعه ای باستانی در این شهر است که محل زندگی رئیس جمهور روسیه و استقرار قوه مجریه این کشور است این شهر در دوران اتحاد جماهیر شوروی نیز پایتخت آن کشور بود.

آب و هوای مسکو

مسکو دارای اقلیم قاره ای مرطوب با زمستانهای طولانی و سرد و تابستان‌های کوتاه و گرم میباشد مسکو چهار فصل سال را داراست، گرچه زمستان اغلب طولانی و دیگر فصول کوتاه ترند.

فود سیتی

فودسیتی بزرگترین بازار دائمی مواد غذایی در روسیه است، این مجموعه ۹۰ هکتاری در جنوب مسکو واقع شده و علاوه بر انواع خشک و سرد خانه دو بخش عمده دارد .

ساختمان مسقف دو طبقه

  • طبقه اول: همکف، عمدتاً خرده فروشی و به راسته های مختلف خشکبار سبزیجات لبنیات و مواد پروتئینی و غیر تقسیم شده است.
  • طبقه دوم: بیشتر کاربرد شوروم، یعنی محل نمایش نمونه کالاها و دفتر کاری دارد. تعدادی از تجار ایرانی در فودسیتی حضور دارند.

. دو بخش فروش کامیون ای در غرفه های فضایی باز

صاحبان بار می توانند برای مدت کوتاه این غرفه‌ها را اجاره کنند و با پارک کردن کانتینر کامیون و وانت خود در کنار غرفه به عرضه مستقیم مواد غذایی بپردازند .

قسمتهای ساختمان فودسیتی شامل

پارکینگ باربری، پارکینگ مراجعین، غرفه های فروش مستقیم از وانت و کامیون، غرفه های مسقف، انبار در دست ساخت، ساختمان انبار ،هتل و ساختمان اداری ،انبار و عمده‌فروشی تشکیل شده است.

فود سیتی مسکو

بزرگترین مرکز عمده فروشی مواد غذایی روسیه و کل اروپا می باشد. که سالانه دو میلیون تن محصول در آنجا به فروش می رسد. در این مجموعه تمامی اجزای لازم برای حصول موفقیت از جمله تدارکات حمل و نقل تجارت و ناوبری مناسب مناسب گرد هم آمده‌اند .

ازجمله مزیت‌های فود سیتی مسکو

سهولت دسترسی به مجموعه در شهر مسکو امکان سازماندهی عمده فروشان و خریداران در یک مجموعه واحد تنوع بالای محصولات، عرضه ی تقریبی تمامی محصولات در تمام طول سال و در همه فصول، مکانیسم تنظیم خودکار قیمت‌ها بر اساس رقابت عرضه کنندگان، سازماندهی مناسب روند خرید و فروش، امکان انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالا در خود مجموعه امکان تخلیه و بارگیری محصولات در تقریبا تمامی اوقات شبانه روز و در هفته بدون تعطیلی می باشد.

خدمات مجتمع فود سیتی مسکو عبارتند از

– عرضه دامنه وسیعی از کالاهای غذایی در یک مکان متمرکز-دسترسی به مواد غذایی تازه و مرغوب در تمام طول سال. سازماندهی کارآمد عملیات عمده فروشی .

امکانات زیربنایی مجتمع به شرح زیر است ;

دو بازار عمده‌فروشی متمایز هستند.
انبارهای متمرکز و فضای ذخیره سازی

فست فود سیتی

این فست فود حدود یک سال و نیم هست که راه اندازی شده است و دارای فضایی بسیار زیبا پارتیشن بندی شده و دارای محیط خانوادگی می باشد، به صورتی که هر شخصی با هر نوع فرهنگ و مذهبی می تواند به راحتی در محیط آرام و دور از هرگونه دغدغه ،از محیط زیبا نورپردازی دیزاین و آرامش این محیط لذت ببرد و همچنین باید به غذاهای بسیار لذیذ و متناسب با فرهنگ هر کشوری نام برد و همچنین برخورد خوب پرسنل با میهمانان توریستها و گردشگران می باشد.

نگاهی به حضور تجار ایرانی در مسکو

از چهار سال پیش که اسناد لازم برای سر گرفتن تجارت ایران و روسیه در بالاترین سطح بین دو کشور امضا شد جلسات و نشست های مختلفی برای آشنا کردن محافل تجاری با ظرفیت های موجود جهت صادرات واردات و سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف برگزار شد که در پایان هر نشست دو طرف برگزاری این دسته برنامه‌ها را مفید و تداوم آن را ضروری عنوان کردند.

به مقاله ی صادرات مواد غذایی به روسیه نگاهی بیندازید.

مزیت فود سیتی

یکی از عمده مزیت‌های فودسیتی، سهولت دسترسی به مجموعه در شهر مسکو امکان سازماندهی عمده فروشان و خریداران در یک مجموعه واحد، تنوع بالای محصولات تقریبا تمام محصولات در تمام طول سال و در همه فصول می باشد در این مرحله محل گسترده‌ای از محصولات میوه ها محصولات میوه‌های تازه، سبزیجات خشک، با لبنیات ،کنسروجات، مواد شوینده، پاک کننده و غیره به صورت عمده و خرده فروشی در اختیار خریداران قرار می گیرد.

نان، شیرینی خشک ،،با لبنیات انواع گوشت قرمز و سفید در این مجموعه وجود دارد، این تنوع ارائه محصولات و تناژ بالای فروشی فود سیتی مسکو را به مرکز اصلی مبادله محصولات غذایی در کل کشور روسیه تبدیل کرده است تولید کنندگان و عمده فروشان مختلف از تقریباً ۲۶ کشور جهان و ۵۲ منطقه روسیه محصولات خود را برای فروش در فودسیتی عرضه می‌کنند و هر روز تقریبا از تمامی روسیه شهرهایی نظیر مسکو ،سن پترزبورگ ،آقاز آن، سامارا و غیره خریداران عمده برای خرید به این مرکز می آیند.

کوتاه کردن دست دلالان

قبلاً کارخانه داران تولید محصولاتشان را از طریق واسطه وارد بازار می کردند اما امروزه با وجود فود سیتی و داشتن غرفه در آن کارخانه دار در غرفه خود می نشیند و محصول را بدون واسطه عرضه می کند چون عرضه بیش از تقاضای شده است پس بهترین حالت این است که دست واسطه ها را از این بین کوتاه کنیم.

اجاره غرفه در فودسیتی

تجار و بازرگانان معتبر ایرانی در روسیه توانستند در فودسیتی غرفه‌هایی را برای خود اجاره نمایند و این امکان را به وجود آورند که کالای ایرانی و محصول باکیفیت ایرانی را بیشتر در معرض نمایش قرار دهند از آنجا که فودسیتی یکی از بزرگترین و مهمترین و موثرترین تجارت خانه‌های کشور روسیه در مسکو به شمار می آید، پس برای ایرانی‌ها بسیار مهم است که بتوانند در آنجا مکانی را برای عرضه مستقیم محصولات و معرفی نام و برند کشور خودشان داشته باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
واتساپ