مشاوره بازرگانی

شرح کامل خرید از ebay

خرید از ebay

در این مقاله می خواهیم در ارتباط با خرید از ebay و چگونگی انجام آن صحبت کنیم. دقت داشته باشید که شرح کامل مربوط به جزئیات این سایت بین المللی و هم چنین نحوه ارسال سفارش کالا به ترتیب توضیح داده شده است، پس شما را دعوت به خواندن این مقاله می کنیم.

درباره سایت ebay

شرکت ebay یکی از سه سایت برتر دنیا در زمینه خرده فروشی است. در واقع شما در این سایت هر آن چیزی را که برای خرید احتیاج داشته باشید و با پایین ترین قیمت وجود دارد.

هم چنین این شرکت از یک سیستم پیشرفته ای بهره می برد که در آن ضمانت فروشندگان و میزان معتبر بودن آن ها برای مشتریان به نمایش گذاشته می شود. تمامی این موارد باعث افزایش محبوبیت خرید از ebay در سطح دنیا شده و به همین دلیل در این مقاله می خواهیم جزئیات کامل مربوط به این خرید را شرح دهیم.

نحوه جست و جوی کالا در ebay

اما مسلما زمانی که وارد این سایت می شوید و می خواهید خرید از ebay را انجام دهید. بایستی بدانید که چگونه می توانید در این سایت به کالای مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.

چون در سایت ebay چندین هزار کالا و مشخصات آن قرار گرفته شده و شما برای یافتن کالای خود باید سیستم جست و جوی آن را بلد باشید. راحت ترین مسیر از قسمت بالای سایت یک جعبه جست و جو وجود دارد و با تایپ کردن تنها چند حرف از اسم کالای مورد نظر، می توانید به قیمت و مشخصات محصول دسترسی داشته باشید.

در ضمن زمانی که اسم کالا را وارد می کنید این سایت به صورت خودکار آن دسته از محصولات مرتبط را که دارای بیشترین سرچ و جست و جو بوده اند را خواهد آورد و شما می توانید از قسمت دسته های مادر و زیرمجموعه های آن به محصول خود دسترسی داشته باشید.

اگر تاکنون خرید آنلاین انجام داده اید به سادگی می توانید این پروسه را انجام دهید زیرا در اکثر سایت های فروشگاهی در ایران، نحوه خرید از ebay را مورد تقلید خود قرار داده اند. به همین دلیل برای این گونه افراد خرید از ebay می تواند ساده باشد.

 

نحوه جست و جوی کالا در ebay

در زیر برخی از سایت های دیگر را نیز بیان کرده ایم.

نکات خرید از ebay

اما این شرکت دارای ۲۶ شعبه آنلاین خرید در سراسر دنیا می باشد و سایت های مربوط به ای شعبه ها به وسیله پسوندهایی که در آخر دارند از همدیگر جدا می شوند.

به طور معمول ebay.com همان مرکز اصلی است که در آمریکا قرار دارد و محصولات فروشندگان آمریکایی را در معرض دید قرار می دهد. به فرض مثال برای خرید در کشور ترکیه می توانید از سایت ebay.tr که پسوند همین کشور است استفاده کنید و برای افرادی که در ترکیه سکونت دارند و یا نزدیک به این کشور هستند می توانند از این شعبه ebay برای خرید خود استفاده کنند.

برای خرید از این سایت هزینه حمل و نقل و هزینه تمام شده کالا را باید محاسبه کنید و در آخر باید بدانید که آیا خرید این کالا برای شما صرفه اقتصادی دارد یا خیر و در صورت تایید می توانید این محصول را خریداری کنید.

در حال حاضر این شرکت فروشندگان را از سراسر دنیا شناسایی کرده و محصولات نو و دست دومی را که می خواهند به فروش بگذارند در سایت خود قرار داده تا خریداران و متقاضیان این کالاها به ساده ترین شکل ممکن و بدون واسطه بتوانند محصول خود را خریداری کنند.

در ضمن همان طور که اشاره کردیم خرید از ebay می تواند برای شما مزیت هایی من جمله، خرید کالاهای اصل و اورجینال و هم چنین قیمت تمام شده کم تر به همراه داشته باشد، خرید کالاهای اصل و اورجینال و هم چنین قیمت تمام شده کم تر به همراه داشته باشد.

هر شعبه از این سایت که در کشوری قرار گرفته محصولات مختلفی را برای عرضه به نمایش گذاشته است و کاملترین این محصولات در سایت ebay.com قرار گرفته که سفارش های خود را به سایر کشورهای دنیا ارسال می کند.

نحوه قیمت گذاری کالا در ebay

نحوه قیمت گذاری کالا در ebay

نحوه قیمت گذاری محصولات در این سایت برای خرید از ebay به دو روش انجام می گیرد. زمانی که محصول خود را در سایت پیدا کردید و بر روی آن کلیک کردید با دو گزینه مواجه می شوید.

گزینه اول که به نام Best Offer نام دارد و آن را به قیمت مزایده ای می شناسیم. یعنی در این روش خریدار هیچ گونه قیمتی را بر روی کالای خود انتخاب نکرده و این خریداران هستند که قیمت پیشنهادی را برای محصول تعریف می کنند و در نهایت آن خریدار که بالاترین قیمت را پیشنهاد داده می تواند محصول را خریداری نماید.

اما در حالت دوم برای خرید از ebay گزینه Buy it know وجود دارد. این گزینه به معنای تعیین قیمت از سوی فروشنده است و خریدار می تواند با پرداخت این مبلغ صاحب کالا شود.

نکته ای که در رابطه با خرید از ebay اهمیت دارد این قضیه است که تمامی قیمت های قرار گرفته شده بر روی سایت تنها قیمت واقعی محصول است و هزینه های سفارش و انتقال بار محاسبه نشده، پس خریدار با توجه به وزن محصول و تعرفه پست کالا می تواند به قیمت نهایی محصول در مبدا مورد نظر دست پیدا کند.

به همین دلیل بهترین حالت برای خرید از ebay این قضیه است که شما حداقل باید یک واسطه در کشور مربوطه که سایت ebay در آن جا فعال است داشته باشید تا به وسیله این واسطه بتوانید کالای مورد نظر خود را دریافت کنید و در این صورت هزینه های حمل و نقل کالا برای شما بسیار ارزان تر تمام می شود.

یادآوری می کنیم سایت ebayاز کوچکترین و ارزان ترین محصول مانند فلش مموری تا گران ترین محصول هم چون تجهیزات پزشکی را دارد، به همین دلیل خرید از ebay طرفداران بی شماری در سراسر دنیا دارد.

اما اعتبار فروشندگان نیز برای خرید از ebay از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به همین دلیل این سایت به صورت آنلاین بازخورد مشتریان قبلی از فروشنده کالا را قرار داده تا مشتریان جدید بتوانند به صورت زنده این بازخورد و امتیاز فروشندگان را از قسمت سمت راست سایت دریافت کنند.
جهت خرید از ebay می توانید با کارشناسان شرکت بازرگانی آوات در تماس باشید.

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *