حوالجات ارزی

حواله دلار به کانادا | معرفی بهترین روشهای انتقال پول

ارسال حواله دلار به کانادا

یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا که روابط صلح‌آمیز اقتصادی و تجاری زیادی با دیگر کشورها دارد کاناداست. فعالیت های اقتصادی و تجاری و حتی مهاجرتی به نقل و انتقال پول نیاز دارد و بهترین روش برای جا به جایی پول حواله ارزی ست. درحالی که می‌توان حوالجات را به ارزهای دلخواه ارسال کرد، بهترین نوع حواله ارز همان کشور است که در مورد کانادا، دلار است که فرد دیگر نیازی به چنج ارز ندارد. اگر شما هم قصد ارسال حواله دلار به کانادا در سریع‌ترین زمان ممکن و با کمترین نرخ کارمزد را دارید کافی ست با کارشناسان ما در بازرگانی آوات تماس بگیرید.

روش‌های ارسال حواله دلار کانادا از ایران

ارسال پول به کانادا، به طرق مختلفی صورت می‌پذیرد. مراجعه به صرافی‌ها و موسسات معتبری که در راستای ارائه خدمات ارزی فعالیت گسترده‌ای دارند، راهکارهای متفاوت و کاربردی به متقاضیان ارائه می‌دهد. با وجود گستردگی این شعبات، بعضی سیستم‌های ارسال حوالات به دلیل خدمات ارزنده‌ی بانکی که ارائه می‌دهند معروف‌تراند. سیستم‌هایی مانند وسترن یونیون، سوئیفت، حساب پی پال و یا مانی گرام که در ادامه بیشتر در مورد نقششان در انتقال پول به کانادا توضیح می‌دهیم.

حواله ارزی سوئیفت

ارسال حواله دلار به کانادا از طریق حساب بانکی سوئیفت رایج‌ترین و مطمئن‌ترین راهکاری است که می‌توان جهت ارسال حواله به کانادا برگزید. منتهای مراتب از آنجایی که ایران دسترسی مستقیمی به انتقال وجه و ارسال حواله را از طریق حواله ارزی بین بانکی سوئیفت به کانادا را ندارد، مراجعین بایستی از طریق صرافی‌ها و یا موسسات معتبر واسطه، اقدامات لازم و ضروری را جهت انتقال حواله ارز به کانادا اقدام کنند.

حواله سوئیفت به کانادا

برای استفاده از سیستم بانکی سوئیفت، متقاضی بایستی دارنده مشخصات فرد گیرنده ازجمله کُد و یا شناسه حساب سوئیفت، نام و آدرس بانک و همچنین شماره بانک ترانزیت مقصد باشد. بدین ترتیب مبلغ و یا حواله دلار به کانادا به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، در شرایطی کاملا مطمئن و تضمینی با کمترین کارمزد، مستقیماً در حساب بانکی شخص دریافت کننده واریز و ارسال خواهد شد. سازمان مهاجرت آوات با بهره‌گیری از کارشناسان و پرسنل مجرب، امکانات منحصر به فرد خود را در راستای ارائه خدمات ارزی با طیب خاطر در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

حواله ارزی وسترن یونیون

شرکت وسترن یونیون دارای پانصد هزار شعبه در دویست کشور دنیا است که فعالیت خود را از سال ۱۸۵۱ با هدف و اعمال انتقال وجه، ارسال حواله بدون هیچگونه محدودیتی در سطح دنیا آغاز و با استقبال بی‌شماری ازسوی تمامی مردمان جهان روبرو شد. با این حال ارسال حواله دلارِ کانادا به ایران و برعکس به دلیل محرومیت و محدودیت‌های تحریمی کشورمان با دشواری‌هایی روبه روست.

زیرا ایران فاقد نمایندگی وسترن یونیون بوده و به همین دلیل متقاضیان می‌بایست جهت انتقال وجه و یا ارسال حواله به کانادا به صرافی‌ها و موسسات معتبر واسطه مراجعه کنند. صرافی‌ها و موسسات معتبر و شناخته شده، همکاری‌های لازم و ضروری با برخی از شعبات وسترن یونیون در کشورهای توسعه یافته را داشته و می‌توانند به راحتی انتقال وجه و یا ارسال حواله دلار به کانادا را انجام دهند.

امتیازی که وسترن یونیون جهت انتقال حواله دلار به کشور کانادا دارد، این است که نیازی به افتتاح حساب بانکی نبوده و به راحتی می‌توانند با ارائه گذرنامه و یا پاسپورت به نزدیک‌ترین شعب وسترن یونیون در شهر محل زندگی خود، مراجعه کرده و حواله را دریافت نمایند. همچنین کارمزد انتقال وجه با توجه به کشور مقصد و مبلغ ارسالی از طریق شرکت‌های وسترن یونیون، کارمزد نسبتا بالایی داشته و درواقع روش گرانی جهت ارسال حواله و انتقال وجه می‌باشد. به ویژه در مورد کارمزد حواله دلار به کانادا که مسافت زیادی از کشورمان دارد.

حواله پی پال

یکی دیگر از گزینه‌ها در مورد نحوه ارسال حواله دلار به کانادا، انجام حواله با پی پال است. پی پال یک شرکت سهامی عام در آمریکا است که مهمترین فعالیت آن در زمینه تجارت الکترونیک می‌باشد. شما با استفاده از سامانه پی پال، می‌توانید به جای استفاده از روش‌های سنتی مانند چک یا ارسال اسکناس، به صورت اینترنتی و البته با سرعتی فوق‌العاده زیاد حواله مورد نیاز خود را   انجام دهید.

حواله پی پال به کانادا

دفتر مرکزی پی پال در ایالات متحده آمریکا قرار دارد و متأسفانه در حال حاضر پی پال به کاربران کشورهای ترکیه، غنا، پاکستان، عراق، افغانستان و همچنین کشورهای مورد تحریم آمریکا (که ایران نیز جزء آنهاست)، خدمات ارائه نمی‌دهد با این حال در این زمینه برای  انتقال پول به کانادا صرافی واسطه می‌تواند کمک کننده باشد.

حواله دلار به کانادا از طریق صرافی‌ها

مراحل حواله دلار به کانادا از طریق صرافی‌ها بسیار آسان است. برای استفاده از این روش باید با صرافی‌های مجاز ارتباط برقرار کرده و درخواست خود را مبنی بر حواله ارزی اعلام نمایید. با اینکه متأسفانه بعضی از صرافی‌ها از ارسال حواله‌هایی با مبلغ کم امتناع می‌کنند، اما در حالت کلی و برای مبالغ معقول که نه خیلی کم و نه خیلی زیاد هستند، صرافی‌هایی که دارای حساب در بانک‌های معتبر کانادا از جمله Bank of Montreal و Bank of Nova Scotia هستند، می‌توانند به راحتی در ارسال حواله ارزی به شما کمک کنند. فراموش نکنید که در قبال این خدمات باید کارمزد پرداخت کنید.

روش‌های جدید حواله ارز به کانادا

امروزه روش‌های جدید و جالبی برای حواله ارز به کانادا وجود دارد که بررسی انها خالی از لطف نیست. شما می‌توانید از روش بازارهای همتا به همتا استفاده کنید. در حال حاضر این روش بهترین نرخ جابجایی را به خود اختصاص داده است. برای استفاده از این روش در گام اول نرخ انتقال ارز شما محاسبه می‌شود. این نرخ عموماً بین صفر الی نیم درصد است. در صورتی که نرخ انتقالتان زیاد باشد این روش بسیار جوابگو است.

کارگزار ارز خارجی از دیگر روش‌های حواله ارز به کانادا ست که به شما اجازه می‌دهد مسیر ارسال حواله ارز به کشور کانادا را برای خود آسانتر کنید. این روش به این صورت است که فردی کاردان تمامی مراحل حواله دلار به کانادا را به نمایندگی از شما انجام می‌دهد. از آنجایی که این شخص امکان انتقال میزان زیادی ارز را دارد، هزینه‌های ارسال حواله ارزی برایش بسیار کاهش پیدا می‌کند.

روش‌های جدید حواله ارز به کانادا

انتقال رایگان بین بانکی

بعضی از بانک‌های بزرگ، می‌توانند در انجام حواله دلار به کانادا و به صورت رایگان به شما خدمات ارائه کنند. برای این کار، فرستنده و گیرنده پول باید در شعبه‌های داخلی و خارجی (مبدأ و مقصد) حساب داشته باشند. همچنین واحد پولی دو حساب باید یکسان باشد تا در انتقالات مالی، شامل نرخ تبدیل ارز نگردد و باعث ایجاد هزینه اضافی برای طرفین نشود. اگر این شرایط برقرار بود، می‌توانید از حسابتان به حساب فرد مورد نظر، حواله ارسال کنید.

قیمت حواله دلار به کانادا

نرخ حواله دلار به کانادا چطور محاسبه می‌شود؟ حقیقت این است که بیان یک رقم کلی برای هزینه حواله دلار به کانادا ممکن نیست و نرخ حواله دلار کانادا امروز اهمیت دارد زیرا قیمت حواله‌ها به صورت لحظه‌ای و براساس نرخ ارز و در این مورد قیمت دلار تعیین می‌شوند. اما این تنها فاکتوری نیست که بر قیمت حواله دلار به کانادا موثر است. به طور کلی فاکتورهای تعیین کننده عبارتند از:

  • نوع ارز: بعضی ارزها نسبت به سایرین گران‌تر هستند که باعث افزایش قیمت نهایی می‌شود. مثلاً ارزش ارزی مانند دلار به مراتب از ارز ریال بیشتر است که منجر به افزایش نرخ حواله دلار کانادا مونترال می‌شود. قیمت ارز به صورت لحظه‌ای و توسط صرافی استعلام گرفته می‌شود.
  • مسافت جا به جایی: هر چه مسافت مربوط به جا به جایی بیشتر باشد، کارمزد حواله افزایش می‌یابد.
  • مبلغ مورد نظر: نرخ کارمزد و قیمت حواله دلار کانادا امروز براساس مبلغ نیز متغیر است. براین اساس برای جا به جایی مبالغ بیشتر، کارمزد بیشتری باید پرداخت کنید.
  • روش ارسال حواله‌ی انتخابی: نرخ کارمزد در مورد روشهای مختلف ارسال حواله متفاوت است و یکی از کارهایی که می‌توانید برای کاهش هزینه‌ها انجام دهید، انتخاب روش‌های ارزان قیمت حواله ارز به کانادا مانند روش پی پال به جای روش وسترن یونیون است.

نکات مهم درباره ارسال حواله  ارز به کانادا

در ارسال حواله نه تنها باید قوانین حواله دلار به کانادا را رعایت کنید، بلکه اطلاع از برخی نکات امنیتی مهم نیز به موفقیت ارسال حوال کمک می‌کند:

  • برای حواله ارز به کانادا باید ارسال کننده و دریافت کننده باید مشخص باشد. اطلاعات و مشخصات هر دو سمت باید به طور دقیق اعلام شود تا خطایی در ارسال رخ ندهد.
  • اگر قرار است که خرید از کانادا صورت بگیرد بهتر است که اطلاعات دقیقی در خصوص اعتبار فروشنده کسب کرده و سپس ارسال حواله ارز به کانادا داشته باشید.
  • بعد از تحویل مبلغ حواله، از دادن کد رسید به افراد ناآشنا خودداری کنید.
  • اگر از صرافی‌ها برای ارسال حواله دلار به کانادا استفاده می‌کنید مطمئن شوید که آنها جواز و مدارک لازم برای این کار را دارند.

نکات مهم در ارسال حواله دلار به کانادا

سخن پایانی

سازمان مهاجرتی آوات در راستای ارائه‌ی خدمات ارزی به هموطنان، آماده دادن مشاوره‌های لازم و ضروری در حیطه ارتباطات مالی میان ایران و کانادا در بستری ایمن و مطمئن را فراهم کرده است. ما ضرورت مشاوره در ارتباط با انتقال وجه، ارسال حواله دلار به کانادا و موضوعات پیرامون آن را جزء رئوس اساسی حیطه فعالیت خود دانسته و با توجه به دانش روز کارشناسان و متخصصانمان، در ارتباط با قوانین و استانداردهای بانکداری جهانی، هموطنان را در این راستا حمایت می‌کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با چگونگی  انتقال ارز، تعرفه‌های خدماتی، قوانین و مقررات بانک‌های جهانی، شیوه‌های انتقال ارز از طریق حواله بین بانکی سوئیفت، شعبات وسترن یونیون در سطح جهان، انتقال ارز از طریق سیستم آنلاین وب مانی، انتقال ارز از طریق سیستم آنلاین پی پال و مسائل پیرامون حواله دلار به کانادا، با تیم مجرب کارشناسان، مشاوران و وکلای سازمان مهاجرتی آوات تماس حاصل کرده و از راهنمایی، مشاوره و خدمات ارزی ما بهره‌مند شوید.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *