انواع مختلف تخته چوب از کشور روسیه وارد ایران می شود. اقدامات گمرکی لازم برای خرید چوب خشک روسی انجام می گیرد. در این مقاله قصد داریم شما را با این مساله که واردات و صادرات چوب روسی چگونه است؟ آشنا سازیم و به شما راه هایی را آموزش دهیم که در مورد فروش مستقیم تخته روسی هستند.

شرکت های فعال در د زمینه چوب از انواع مختلف چوب وارداتی و صادراتی استفاده می کنند که بخشی از این چوب مورد استفاده از کشور روسیه وارد کشور ما می شود. از جمله چوب هایی که از روسیه وارد ایران می شوند می توان به نراد، ساسنا و یولکا اشاره نمود. کسانی که در زمینه چوب کار می کنند می توانند اهمیت این چوب ها را درک کنند در این قسمت قصد داریم شما را با این سه نوع چوب وارداتی از کشور روسیه آشنا کنیم.

چوب روسی

حتما شما هم زیاد اسم چوب روسی را شنیده اید اما آیا چوب روسی نام نوعی چوب است؟ خیر به هر نوع چوبی که از کشور روسیه وارد شده باشد چوب روسی می گویند. انواع مختلف تخته های چوبی و الوارهای چوبی از این کشور وارد ایران می شوند. از جمله این موارد می توان به الوارهای درختان کاج و صنوبر که از سالیان بسیار دور وارد ایران می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند اشاره کرد.

چوب نراد وارداتی از روسیه

چوب نراد به رنگ های سفید و سفید متمایل به کرم قهوه ای می باشد و گاهی رنگ آن ها نزدیک به صورتی است. این چوب دارای نقش های بسیار زیبایی است و بسیار نرم است و چوبی سبک و کم دوام می باشد. این نوع چوب از نوعی درخت کاج به نام نراد تهیه می شود و این درخت از مهم ترین درختان برای تهیه چوب است. چوب نراد دارای قیمتی مناسب بوده و بسیار پرکاربرد در صنعت است.

این درخت دارای برگ های سوزنی شکل است و در تمام فصول سال سبز رنگ می باشد. از چوب نراد برای تهیه کاغذ، در مبلمان سازی و تولید درب و پنجره چوبی استفاده می شود همچنین  واردات تخته روسی نراد بسیار زیاد است زیرا در طراحی دکوراسیون و کف پوش و دیوار پوش ها بسیار پر کاربرد می باشد.

 

به مقاله ی واردات چوب ساسنا از کشور روسیه هم نگاهی بیندازید.

واردات تخته روسی با نام یولکا

یولکا از یک با برگ های سوزنی شکل به نام یئل به زبان روسی به دست می آید که شبیه به چوب درختان اسپروس می باشد. رنگ چوب سفید مایل به زرد بوده و درختی است که رشد آن بسیار سریع می باشد. و در طول ۸ سال در مزرعه می تواند از قطار ۳ سانتی متر به قطر سی سانتی متر برسد. چوب یولکا درشت بافت و جنس ان نرم بوده  و با توجه به این خصوصیت آن قابل کاربرد می باشد.

قیمت تخته وارداتی روسی

در حال حاضر با توجه به شرایط بازار نمی توان در مورد قیمت انواه واردات و صادرات تخته به روسیه اظهار نظر کرد و با توجه به نوسانات بازار این قیمت ها متفاوت هستند. اما به طور حدودی هر تخته چوب روسی بین ۳ تا  ۴ میلیون تومان است. بسته به این که شما برای چه کاری می خواهید باید انواع مختلف چوب را انتخاب نموده و قیمت انواع چوب روسی متفاوت خواهد بود.

برای محاسبه قیمت شما باید ابعاد چوب را داشته باشید و سپس طول در عرض در ارتفاع را به دست آورده و با توجه به قیمت روز در جریان باشید که هر متر مکعب تخته وارداتی روسی چقدر است. در نهایت حجم محاسبه شده را در هزینه یک متر مکعب از تخته که داریم ضرب می کنیم.

کاربرد انواع تخته ورسی وارداتی

انواع مختلف چوب های وارداتی روسی با توجه به خصوصیات آن ها دارای کاربرد گسترده ای هستند. این چوب دارای ابعد مختلفی بوده و وزن سبکی دارند در مقابل موریانه محافظت شده و بسیار خوشکار با مقاومت خوب هستند بنابراین از این چوب ها در صنایع مختلفی استفاده می شود.

از جمله استفاده از تخته های چوبی وارداتی  روسی می توان به ساخت آلاچیق، کف پوش چوبی، پالت و نمای چوبی، جهت زیر سازی سقف، برای ساخت کمد و کابینت های چوبی، قرنیز چوبی، لمبه، ساخت انواع لوازم دکوراسیون از جنس چوب، برای ساخت نرده و پله و انواع قالب چوبی  و … اشاره نمود.

همچنین این چوب ها به نحوی هستند که در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف توان مقاومت دارند. برای مثال چوب نراد در برابر حشرات و موریانه دارای مقاومت خوبی است و برای مناطق شمالی کشور بسیار پسندیده می باشد این در حالی است که حتی چوب درختان شمالی دوام خوبی در برابر این حشرات ندارند و کم تر مورد استفاده قرار می گیرند.

تعمیر ضربه خوردگی تخته روسی

برخی از تخته چوب های روسی مانند نراد به دلیل بافت نرم ممکن است دچار ضربه خوردگی و خراش شوند. قصد داریم یک روش آموزشی ساده برای تعمیر چوب به شما معرفی کنیم. برای این کار قسمتی که ضربه خورده را شناسایی کردهو مقداری آب روی آن قسمت بریزید و صبر کنید تا آب جذب چوب شود. در ادامه کار خواهید دید آب به بخش های پایینی چوب می رسد.

در مرحله بعدی یک دستمال پارچه ای که کمی مرطوب است را روی آن قسمت قرار دهید. سپس با اتو این پارچه را فشرده کنید. این کار موجب می شود آب زیر چوب تبخیر شده و بافت های فشرده آزاد شده و به سمت بالا برگردند. در آخر ذکر یک نکته ضروری است که اگ قصد خرید چوب و تخته دارید با اطلاعات قبلی از قیمت و کیفیت این چوب ها وارد کار شوید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
شروع گفت و گو
واتساپ