واردات از چین یکی از موارد تجاری است که توسط بسیاری از کشورها دنبال می‌شود. چین از لحاظ وسعت، دومین کشور بزرگ دنیا محسوب می‌شود. برای دانستن اینکه بهترین واردات از چین چگونه می‌تواند شکل بگیرد و شامل چه محصولاتی می‌شود باید اقتصاد چین و کالاهای تولیدی آن و شرایط واردات از چین و صادرات این کشور را بشناسیم. چین رشد اقتصادی بالایی داشته و در حدود ۹۰درصد واردات جهان از این کشور است بنابراین برای کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند دانستن شرایط واردات از این کشور ، جزی ضروریات محسوب می‌شود.

مراحل واردات از چین

 

"<yoastmark

شرایط واردات از چین در ابتدا این است که کالای مورد نظر را انتخاب کنند و سپس به انتخاب فروشنده بپردازند. برای انتخاب محصول باید شرایط کشور مورد نظر و کشور خود را در نظر بگیریم و بعد از آن به سراغ انتخاب فروشنده برویم. قبل از انتخاب محصول قیمت آن را در کشورهای دیگر جستجو کرده و مدل‌های پرطرفدار آن را مشخص کنیم. شرکت‌های بسیاری وجود دارند که در انتخاب فروشنده می‌توانند به راهنمایی افراد بپردازند. فروشنده‌ها در چین به چند دسته تقسیم می‌شوند. این فروشنده‌ها شامل مونتاژ کننده، شرکت‌های بزرگ و کوچک و شرکت‌های وارد کننده می‌شوند.

چگونه فروشنده‌ها را پیدا کنیم؟

بنابراین مهم‌ترین و اولین شرایط واردات از چین، این است که در مورد کالای وارداتی تحقیق کنیم و ببینیم در چه گروهی قرار می‌گیرد. برای مثال اگر کالا نوعی ماده اولیه باشد بهتر است آن را از تولید کننده و شرکت‌های بزرگ چینی خریداری کرده و نقدینگی فرد برای خرید در حجم بالا کفایت کند.

یکی از راه‌های پیدا کردن فروشنده در چین، استفاده از گوگل است. می‌توان گفت ۱۰۰شرکت برتر در این حوزه، شرکت‌هایی هستند که در ۱۰۰کشور اول گوگل معرفی خواهند شد. یکی دیگر از راه‌های پیدا کردن فروشنده استفاده از وب‌سایت‌های B2B معتبر مثل Alibaba وTaobao است. بنابراین افراد می‌توانند از این طریق به اطلاعات تماس تولید کننده چینی دسترسی پیدا کرده و با آنها مکاتبه کنند. بهترین مزیت وب‌سایت‌های بیزینس این است که اطلاعات آنها معتبر بوده و قابل اطمینان‌تر هستند. به این شکل فروشنده خود را پیدا کرده‌اید.

واردات از چین

شرایط واردات از چین بعد از انتخاب فروشنده، دریافت کردن مشخصات فنی و لیست قیمت است. برای دریافت قیمت باید با فروشنده‌های چینی چانه زد و خود را برای دریافت کالا، آماده کرد. از دیگر شرایط واردات از چین این است که نمونه کالا را دریافت کنید تا بتوانید کیفیت آن را شناخته و با دقت و بررسی بر روی آن، مطمئن شوید که حائز استانداردهای کامل است.

در مرحله بعد هر دو طرف بر سر قیمت و شرایط دیگر توافق می‌کنند و پیش فاکتور دریافت خواهد شد. از دیگر شرایط واردات از چین اطلاعات مافی از تعرفه گمرکی و شرایط واردات نوع کالای خاص است که در این مرحله باید کاملا بررسی شده و قوانین آن به خوبی رعایت شود. اگر پیش فاکتور و قوانین گمرکی آن آنالیز شده و شرایط در این زمینه مساعد باشد.

هزینه‌های مربوط به حمل و نقل و گمرک را بررسی کرده و بعد از آن تصمیم نهایی گرفته خواهد شد. در این مرحله، مهم‌ترین شرایط واردات از چین تعیین نهایی قیمت کالای مورد نظر که هزینه های واردات، ترخیص و حمل و نقل را هم شامل می‌شود محاسبه می‌شود. به این شکل تمامی شرایط واردات از چین بررسی و بودجه بندی خواهد شد.

مهم‌ترین شرایط واردات از چین از کدامند؟

 

"<yoastmark

 

 

  1. مهم‌ترین شرایط واردات از چین داشتن مجوز و استانداردهای مربوط به واردات کالا و ارائه اسناد حمل و نقل است.
  2. شاید بتوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین شرایط واردات از چین را داشتن کارت بازرگانی دانست. داشتن کارت بازرگانی سبب می‌شود که اسنادی مثل پروفرما به نام فرد متقاضی صادر شود. اما در صورت نداشتن کارت بازرگانی باید از شرکت‌های بازرگانی خدمات گرفته شود. بنابراین ثبت سفارش در وزارت بازرگانی قبل از پرداخت انجام شده و ایران کد و مجوزهای اولیه استاندارد دریافت خواهد شد.
  3. از دیگر شرایط واردات از چین، هماهنگی حمل و نقل کالا و پیش نویس و اصل اسناد حمل از فروشنده دریافت شده و رسیدن کالا به گمرک و اسناد کشتی رانی‌ها دریافت خواهد شد.
  4. دریافت اسناد تامین ارز و اسناد بازرسی از دیگر شرایط واردات از چین است و دریافت مجوز از سازمان های ذیربط بعد از ورود کالا دریافت می‌شود که باید قبل از انجام واردات، مراحل اداری آن طی شده باشد.
  5.  از دیگر شرایط واردات از چین این است که در صورت لزوم، چنانچه کالا به دیگر گمرکات ترانزیت شد، مدارک و توضیحات کامل آن برای انجام امور ترخیص آماده و مراحل ترخیص کالا انجام شود.
  6. هزینه‌های مربوط به گمرک و عوارض گمرکی و دیگر هزینه‌های مربوط به ترخیص کالا، بعد از ترخیص کالا به انبار حمل شده و تعهدات ارزی و مالیاتی آن پرداخت خواهد شد.

واردات کشورها از چین

بالای ۸۰ درصد کالاهای جهان را تولیدات چینی تشکیل می‌دهند. از نظر شرکت‌ها، واردات کالا از چین رشد بالایی دارد و به دلیل دستمزدهای پایین نیروی کار و تولیدی ارزان قیمت در این کشور، سود بیشتری هم دارد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی‌های مختلف در زمینه انتقال کالا، در زمان نیز صرفه جویی می‌شود. انتقال کالا از چین هم بیشتر شده است. اولین شرایط واردات از چین، انتخاب کالا است. بنابراین قبل از هر گونه اقدام برای واردات، تحقیق کنید و کالای مورد نظرتان را با دقت انتخاب کنید. در کشورهایی مثل آمریکا، محصولاتی مثل منسوجات اسباب‌بازی، مبلمان ماشین آلات، تجهیزات الکتریکی اپتیک و تجهیزات پزشکی از چین وارد می‌شوند.

 

برای اطلاعات بیشتر به مقاله ی بهترین کالا برای واردات از چین نگاهی بیندازید.

بدون شک، فردی که در زمینه واردات چین دارای تجربه نباشد، نمی‌تواند در این زمینه وارد شود زیرا از شرایط واردات چین آگاهی ندارد. بنابراین برای این که بتواند در این زمینه وارد شده و دچار مشکل نشود ، باید از شرکت‌های بازرگانی در این زمینه، کمک گرفته و واردات خود را انجام دهند.

بدون شک آگاهی از شرایط واردات از چین، مستلزم آگاهی از آسان‌ترین راه‌های حمل و نقل و ترخیص کالا در این کشور است. بنابراین بهترین ترخیص را می‌توان از طریق همکاری با یک شرکت بازرگانی رقم زد. همکاری با شرکت‌های بازرگانی در زمینه واردات از چین، علاوه بر افزایش سوددهی فرد، کاهش احتمال خسارت و ضرر در زمینه تجارت را برای وی رقم خواهد زد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ