صادرات و واردات

چگونه صادرات کنیم | آموزش الفبای صادرات

آموزش صاردات

صادرات یکی از مهمترین مواردی است که از اقتصاد یک کشور جدا نشده و همه وقت در حال جریان خواهد بود. اما صادرات تنها به معنی لفظی کلمه نخواهد بود. چرا که قبل از هر چیزی باید اطلاعات کامل و دقیق از صادرات داشته باشید. صادرات نیازمند رعایت نمودن قواعد خاصی می باشد که بدون کم و کاست باید این قواعد رعایت شود. باید در نظر داشته باشید که قبل از هر چیزی نسبت به آموزش صادرات اقدام نمایید.

یکی از مهمترین مواردی که باید از آن اطلاع یابید، مجاز و غیر مجاز بودن کالا می باشد. چرا که برخی کالا ها ورودی غیر قانونی خواهند داشت. مهمترین مورد در صادرات و همچنین واردات را می توان اطلاع از قوانین گمرکی دانست. چرا که این گمرک است که می تواند دستور ورود و یا عدم ورود جنس را دهد.

در ابتدا چنانچه می خواهید به فردی صادر کننده تبدیل شوید، باید بودجه و سرمایه کافی داشته باشید. چرا که داشتن سرمایه مهمترین موردی می باشد که مورد نیاز صادرات خواهد بود. صادرات به مجموعه اعمالی گفته می شود که در نهایت ختم به انتقال دادن کالا از مبدا به مقصد می شود. در صورت کلی کالایی از داخل کشور صادر می شود که کشور مبدا از آن محصول اشباع شده و مازاد مصرف داشته باشد.

فرد صادر کننده باید پس از اطمینان از قوانین گمرکی نسبت به خرید جنس اقدام نماید. پس از اینکه محصول را در انبار نگهداری نمودید باید آنها را به گمرک منتقل نمایید. این محصولات در انبار گمرک بایگانی شده و پس از درخواست ترخیص کالا را می توان از انبار خارج نمود. در ادامه به بررسی ریز تر این موضوع پرداخته ایم

آموزش صاردات

مراحل آموزش صادرات

آموزش صادرات را باید متناسب با مراحل آن فرا بگیرید. این مراحل از صفر تا صد صادرات را فراگرفته و تمامی کارهای مربوط به صادرات را به شما آموزش خواهد داد. این آموزش شما را با راه های پر پیچ و خم صادرات آشنا نموده و می تواند از شما یک تاجر خوب بسازد.

در ابتدا فرد باید کالایی را در نظر بگیرد و درباره صادرات آن تلاش نماید. داشتن هدف مهمترین شرط صادرات و واردات خواهد بود. به همین منظور می توانید به دور اطراف خود نگاهی داشته باشید. و یا از سایر تاجران موفق پرس و جو نمایید. مهمترین شرط در بازدهی را می توان هدفمند بودن دانست. چرا که در صورت انتخاب مناسب محصول میزان سود دهی نیز به مراتب بالاتر خواهد بود. شما نیاز است بهترین کالا برای صادرات را شناسایی کنید.

پس از اینکه هدف خود از صادرات را انتخاب نمودید بهتر است راه و روش درست آن را فراگیرید. دانستن راه و روش قانونی سبب خواهد شد تا بدون هیچگونه دغدغه ای محصول خود را صادر نمایید. پس باید شرایط و ضوابط گمرک را به خوبی مطالعه نموده و تمامی آنها را بی کم و کاست انجام دهید. از جمله مواردی که باید رعایت نمایید، هزینه های گمرکی می باشد. هر یک از کالا ها هزینه های متفاوتی از نظر گمرک خواهند داشت. که حتما باید هزینه ها توسط خود تاجر پرداخت شود.

اطلاع داشتن از ترفند های گمرکی کمک بسزایی بر افزایش میزان سوددهی خواهد نمود. که این ترفند ها جهت کم کردن مدت زمان ماندن کالا در انبار گمرک می باشد. چرا که این مدت زمان ماندن در انبار می باشد که میزان هزینه ها را بالاتر خواهد برد.

آموزش صادرات صحیح و درست می تواند سبب تمایز شما با رقبایتان شود. به گونه ای که اگر آموزش صادرات به درستی انجام نگیرد و تاجر اطلاعات درست از صادرات نداشته باشد، نمیتواند بازدهی خوبی داشته و از سایر تاجرین عقب خواهد ماند.

باید از روش های پرداخت بین المللی نیز اطلاع داشته باشید تا بتوانید به راحتی مراحل خرید و فروش را با خارج از کشور انجام داده و مبلغ آن را به عینه دریافت نمایید.

اما صادرات تنها در گمرک خلاصه نخواهد شد. چرا که عوامل دیگری نیز وجود دارند که حتما باید به آن توجه نمود. در بخش بعدی اطلاعات کامل تری از این قبیل ارائه کرده ایم:

اینکوترمز در صادرات

یکی از دیگر عوامل مهمی که در آموزش صادرات حتما باید فرا گیرید، اینکوترمز می باشد. اینکو ترمز به معنی حمل و نقل می باشد. که در انواع مختلف صورت گرفته و باید حتما علم کامل به آن داشته باشید تا بهترین بازدهی را بدست آورید. در نظر داشته باشید که اینکوترمز را می توان به چندین دسته مختلف تقسیم بندی نمود که هر یک از این دسته ها شرایط خاصی داشته و نیازمند رعایت موارد خاصی خواهید بود.

در آموزش صادرات به شما اطلاعات کاملی از شیوه درست بکار گرفتن وسیله های نقلیه ارائه داده خواهد شد که می تواند در میزان سوددهی نیز برایتان مفید واقع شود.

اینکوترمز قواعد مربوط به خود دارد که حق طرفین معامله را نسبت به هزینه های حمل و نقل مشخص می کند، به همین دلیل اشراف داشتن به قواعد اینکوترمز می تواند شما را به اهدافتان نزدیک تر نماید.

آموزش صاردات

شرکت آموزش صادرات

آموزش صادرات در انواع شرکت های مختلف صورت می پذیرد. اما این نحوه درست آموزش است که می تواند سبب پیشرفت شما در امور صادرات شود. به همین منظور باید در انتخاب شرکت آموزش دهنده نهایت دقت خود را به عمل آورید.

شرکت آوات یکی از شرکت هایی است که در این زمینه فعالیت نموده و می تواند بیشترین کمک را در این زمینه ارائه نماید. مسئولیت شرکت با بکارگیری افراد حرفه ای و زبده توانسته اند دست بسیاری از تاجران صادر کننده را گرفته و سبب پیشرفت آنها شوند.

لازم به ذکر است که مسئولین آموزش صادرات شرکت بازرگانی آوات به دلیل علم کاملی که دارند می توانند شما را با تمامی مراحل صادرات به خوبی آشنا نموده و اطلاعات کافی در اختیارتان قرار دهند. جهت ثبت درخواست می توانید به وب سایت رسمی این شرکت مراجعه نموده و نسبت به تماس با مشاورین اقدام نمایید. این شرکت آموزش صادرات را به صورت دسته بندی شده انجام می دهد که این امر سبب یادگیری بهتر نیز خواهد شد. باید در نظر داشته باشید که میزان هزینه های آموزش در قبال سود بالایی که در اثر انجام درست مراحل صادرات عاید خواهد شد، بسیار ناچیز می باشد.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *