حواله پوند به انگلستان

بر خلاف تصور ایرانیان، حواله پوند به انگلستان و یا ارسال پول از انگلستان به ایران هیچ گاه ممنوع نبوده است. اما چرا ایرانیان برای نقل و انتقال دارایی های حقوقی خود بین ایران و انگلستان با مشکل مواجه می شوند؟ راه حل مشکلات و موانع پیش رو چیست؟
برای انتقال پول حواله های ارزی مخصوصا برای مبالغ بالا بهترین روش هستند؛ چراکه علاوه بر امنیت انتقال پول بالا کارمزد آن ها نیز زیاد نیست. برای انتقال پول به کشورهای خارجی راه های متعددی وجود دارد: وسترن یونین، پی پال، مانی گرام و سوئیفت. در بین آن ها سوئیفت به علت کارمزد پایین تری که دارد برای حواله پوند به انگلستان مناسب تر است.

وضعیت حواله پوند به انگلستان در سال های اخیر

قبل از لغو تحریم های ایران در ژانویه ۲۰۱۶ انتقال پول بین ایران و انگلستان قانونی بود اما بسته به هدف انتقال و ارزش دارایی مورد نظر، نیازمند کسب مجوز از طرف وزارت خزانه داری انگلستان بود. اما مجوز ها معمولا با راحتی داده می شد و افراد بدون دلیل از نقل و انتقال پول منع نمی شدند.
پس از لغو تحریم ها، وزارت خزانه داری انگلستان اعلام کرد دخالتی در قبال نقل و انتقال پول بین ایران و انگلستان نداشته و متقاضیان می توانند بدون مجوز از سوی این وزارت خانه نیز کار خود را انجام دهند. اما افرادی که تحریم شده اند به هیچ عنوان نباید در تراکنش ها دستی داشته باشند.

نکاتی در رابطه به حواله پوند به انگلستان

۱٫ از پذیرفتن سپرده نقدی و واریز شخص ثالث به حسابتان خودداری کنید.
بانک ها با روند کار دفاتر تبادل پول در ایران آشنا هستند و حسابی که سپرده نقدی یا سپرده شخص ثالث وارد آن می شود را ضبط می کنند. علاوه بر این، طبق قوانین پولشویی آن ها موظف به پیگیری سپرده های نقدی و تراکنش های غیر معمول هستند.
به منظور پیشگیری از این مورد در حواله پوند به انگلستان، به شما توصیه می کنیم از طریق شرکت های تبادل ارز ثبت شده در انگلستان اقدام کنید. این شرکت ها می توانند وجوه را از حساب بیزینس خود به حساب شما انتقال دهند؛ و نه از حساب های مختلف یا به صورت نقدی. این کار ریسک مواجه با مشکلات بانکی در طی فرآیند انتقال پول به انگلستان را کمتر می کند.به منظور حواله پوند به انگلستان مشاهده شده که تعداد کمی شرکت انتقال ارز ثبت شده در انگلستان وجود دارد که خدمات در رابطه با ایران ارائه کند.

پیشنهاد مطالعه
حواله یورو به رومانی

۲٫ بانک ممکن است به علت دریافت پول از ایران حساب شما را محدود کرده یا ببندد.
بدون توجه به روش مورد استفاده برای پرداخت، در صورتی که منبع مالی شما ایران باشد در معرض از دست دادن تسهیلات بانکی خود هستید. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم برای در امان ماندن از این خطرات کارهای زیر را انجام دهید:
الف- ما به شما پیشنهاد می کنیم که دو حساب بانکی مجزا در دو بانک مختلف داشته باشید و یکی را برای سپرده های نقدی و برای انتقال پول بین ایران و انگلستان استفاده کنید.
ب- اگر حساب شما بسته و یا محدود شده ممکن است بخواهید با استفاده از حساب دیگری خرید کنید و یا به دنبال راهکارهای بانکی بگردید. بسیار مهم است که این تصمیم را سریع بگیرید چراکه اقدامات و مکاتبات شما با بانک می تواند ادعای شما را تحت تأثیر قرار دهد.

روش های حواله پوند به انگلستان

حواله سوئیفت : برای حواله به انگلیس از طریق حواله به بانک یا حواله سوئیفت موارد زیر مورد نیازاست:
• شماره حساب
• کد اختصاصی ارسال پول به حساب های بانکی انگلیس (SORT Number)
• نام و آدرس سوئیفت بانک گیرنده
• کد سوئیفت بانک گیرنده

حواله سوئیفت یکی از امن ترین روش های حواله پوند به انگلستان بوده و وجه مورد نظر شما را در کوتاه ترین زمان و به راحتی به حساب مقصد انتقال می دهد.
Lloyd Banks، HSBC، Barclays و Standard Chartered تعدادی از بانک های مطرح انگلستان برای حواله پوند به انگلستان هستند.

پیشنهاد مطالعه
حواله دلار به انگلستان

حواله پی پال (Paypal): برای حواله پوند به انگلستان می توانید از سرویس پی پال استفاده کنید. پی پال بستری امن برای ارسال و حواله پول در دنیا بوده و برای خرید از فروشگاه های اینترنتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برای خرید های زیر ۱۰۰۰ دلار از فروشگاه های اینترنتی در سرتاسر دنیا می توان از پی پال استفاده نمود.

Western Union (وسترن یونین): وسترن یونین یک سرویس انتقال پول بوده که در سال ۱۸۵۶ در آمریکا شروع به کار نمود. این شرکت با ۱۸۵ شعبه در دنیا یکی از محبوب ترین شرکت های نقل و انتقال پول در جهان می باشد. برای حواله انگلستان با استفاده از وسترن یونین نیازی به حساب بانکی نبوده و در سریع ترین حالت ممکن می توان حواله مورد نظر را انجام داد.

روش کلی ارسال پول با استفاده از وسترن یونین بدین صورت است که پس از تبدیل وجه مورد نظر به ارز محلی، کارمزد انتقال را پرداخت کرده و یک کد ده رقمی به شما تعلق می گیرد. پس از ارسال این کد انتقال پول تمام شده و پول به دست دریافت کننده می رسد. در ایران به علت تحریم، وسترن یونین فعالیتی ندارد؛ اما برخی صرافی های داخل از طریق حساب هایی که در بانک های خارج از کشور دارند به وسترن یونین دسترسی دارند.

مانی گرام: یکی دیگر از روش های ارسال پول در سراسر دنیا مانی گرام است. شیوه عملکرد مانی گرام بسیار شبیه به وسترن یونین بوده با این تفاوت که کارمزد آن کمتر است. جهت حواله پوند به انگلستان از طریق مانی گرام نیز نیازی به حساب و اطلاعات بانکی ندارید. حواله مانی گرام به علت فراهم ساختن زمان و روش پرداخت بهینه یکی از بهترین روش ها برای حواله پوند به انگلستان است.

پیشنهاد مطالعه
صرافی یوان

وب مانی: این سایت، یک سرویس انتقال پول در سراسر دنیا است که ۳۲ میلیون کاربر دارد. برای حواله پوند به انگلستان از طریق وب مانی نیازی به افتتاح حساب نیست.
از دیگر کاربرد های وب مانی رهگیری تراکنش ها می باشد. امکاناتی مثل کیف پول دیجیتال (Digital Wallet) و گذرنامه وب مانی را برای متقاضیان فراهم می کند.
مراحل درخواست حواله پوند به انگلستان:
۱٫ استعلام قیمت از صرافی ها یا موسسات مربوطه
۲٫ ثبت نام و درخواست برای حواله
۳٫ تأیید مبلغ و جزئیات فرستنده و گیرنده
۴٫ رسید ارسال وجه را تحویل بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09120630997 تماس جهت مشاوره در واتس اپ