انتقال پول از گرجستان به ایران 

ممکن است انتقال پول از گرجستان به ایران برای شما جز دغدغه های خاص محسوب شود . شاید شما جز تجار و بازرگان ها در سطح بین الملل باشید و یا فعالیت اقتصادی به هر دلیل در کشور گرجستان دارید و تمایل به انتقال پول از گرجستان به ایران را دارید . پیشرفت روز افزون رابطه ایران و گرجستان و بالا رفتن اقامت ایرانیان و همچنین آمار بالای سفر به این کشور باعث شده است که این موضوع مورد توجه قرار گیرد . مسلما شما اگر جز این دسته از افراد هستید حتما باید در مورد انتقال پول از گرجستان به ایران آگاهی کسب کنید در این مقاله سعی بر این شده این موضوع را بررسی کنیم.

سیستم بانکی در گرجستان چگونه است

اگر قصد اقامت در کشور گرجستان را دارید و یا تمایل به فعالیت اقتصادی در این کشور را دارید باید با سیستم بانکی این کشور آشنایی داشته باشید. سیستم بانکی در گرجستان خصوصی می باشد . بیشتر بانک های تجاری در کشور گرجستان در بخش خصوصی فعالیت می کنند . بانک ملی به عنوان بانک مرکزی در کشور گرجستان محسوب میشود و وزارت دارایی بر امور بانکی این بانک ها نظارت مستقیم دارد. تمامی سیاست های پولی از جمله تعیین نرخ ارز به عهده بانک ملی یا همان بانک مرکزی در کشور گرجستان می باشد و تمامی بانک ها وموسسات خصوصی باید مجوز های لازم را برای تاسیس و امور بانکی از این بانک اخذ نمایند. اکثر بانک های گرجستان دارای روابط با سایر بانک های خارجی هستند که امر به حواله پول از گرجستان به ایران به شما کمک شایانی می کند.

پیشنهاد مطالعه
حواله يورو به اتريش

قوانین بانکی در کشور گرجستان

بهتر است برای حواله پول از گرجستان به ایران با قوانین بانکی این کشور آشنا شوید. کشور گرجستان فقط با بانک هایی خارجی تبادل ارز انجام می دهد که رابطه مستقیم داشته باشد . برای تبادل ارز با کشور ایران این کار به صورت غیر مستقیم انجام میشود . در حال حاضر کشور گرجستان دارای روابط خوبی با بانک های کشور های آمریکا ، ترکیه ، آذربایجان ، ارمنستان ، اوکراین ، کانادا و دیگر کشور های اروپایی می باشد. هر بانک خارجی اگر بخواهد در این کشور فعالیت کند باید مجوز های لازم را از طرف بانک ملی کشور گرجستان اخذ نماید.

شرایط انتقال پول از گرجستان به ایران

در زیر شرایط حواله پول از گرجستان به ایران را مطرح می کنیم :

 • داشتن یک حساب بانکی در یکی از بانک های معتبر کشور گرجستان
 • نبودن هیچ گونه منع قانونی برای حواله پول از گرجستان به ایران برای شخص دریافت کننده در این کشور ممکن است به هر دلیلی و پیرو یک سری قوانین از سوی دو کشور برای دریافت کننده وجه ممنوعیت هایی وجود داشته باشد پس همه جوانب را قبل از انتقال پول از گرجستان به ایران را بررسی نمایید.
 • شما می توانید انتقالات وجه خود را در بهترین بانک ها انجام دهید . قبلا درد سر های زیاد برای انتقالات در این کشور وجود داشته اما امروزه با تاسیس مراکز معتبر و با کیفیت شما می توانید با مراجعه به این مراکز در کمترین زمان ممکن نقل و انتقالات ارزی خود را انجام دهید.

سقف انتقال پول از گرجستان به ایران

برای انتقال پول از گرجستان به ایران هیچ محدودیتی وجود ندارد و همه موسسات و مراکز معتبر این کار را انجام می دهند گر چه ممکن است برخی موسسات با ارسال حواله پایین موافقت نکنند ولی تقریبا هیچ محدودیتی برای ارسال حواله وجود ندارد و معمولا موسسات مراکز و صرافی ها هر مبلغی را ارسال می کنند .

پیشنهاد مطالعه
انتقال پول از ارمنستان به ایران

نحوه انتقال پول از گرجستان به ایران

برای این کار قوانینی وجود دارد مانند :

 • انتقال پول از گرجستان به سایر بانکهای خارجی تنها با انک هایی که مستقیم با آنها در ارتباط است صورت می گیرد.
 • نبود مکانیزم بانکی برای تبادل های ارزی بین کشور ایران و گرجستان
 • فعالین اقتصادی ایرانی برای حواله پول از گرجستان به ایران باید از طریق یکی از بانک های خارجی که رابطه مستقیم با گرجستان دارد استفاده کنند و به عنوان واسطه که معمولا بانک های آلمانی می باشد استفاده کنند.

تفاوت نرخ پول گرجستان و ایران

اگر قصد سفر به کشور گرجستان را دارید و میخواهید خرید انجام دهید و یا در حوزه تجاری فعالیت دارید باید تفاوت نرخ ارزی دو کشور را مد نظر قرار دهید و با مرکز یا موسسه ای  با آن قصد انجام حواله را دارید برای این تبدیل ارز مشورت کنید تا بهترین کار را انجام دهید.

 • برای محاسبه ارزش لاری گرجستان به پول ایران میتوانید قیمت روز دلار را بدست آورده و این قیمت را با لاری مقایسه کنید تا ارزش پول لاری نسبت به ریال را متوجه شوید .
 • متاسفانه پول ایران در گرجستان پذیرفته نمی شود و شما باید حتما پول خود را به لاری یا دلار تبدیل کنید .
 • هم اکنون انتقالات ارزی در گرجستان با یورو ، دلار و لاری می باشد.

روش هایی برای انتقال پول از گرجستان به ایران

برای حواله پول از گرجستان به ایران روش های مختلفی وجود دارد مانند :

 • تجار ایرانی میتوانند برای حواله پول از گرجستان از یک بانک واسط که با کشور گرجستان رابطه مستقیم دارد استفاده کنند معمولا بانک های آلمانی مناسب می باشد.
 • به دلیل عدم وجود یک سیستم بانکی مستقیم بین ایران و گرجستان متاسفانه تبادل های ارز بین این دو کشور فعلا مقدور نمی باشد.
 • در حال حاضر تمامی تبادلات بین دو کشور ایران و گرجستان غیر مستقیم و از طریق یک بانک واسط صورت می پذیرد.
 • بانک های تجاری گرجستان با بانک های کشور های آمریکا ، ترکیه ، ارمنستان ، کانادا ،.. و سایر کشور های اروپایی تبادل ارز و فعالیت بانکی دارد.
 • داشتن یک حساب بانکی معتبر در یکی از این بانک های واسط جهت حواله پول از گرجستان به ایران الزامی می باشد.
 • تنها بانک های خارجی میتوانند در کشور گرجستان فعالیت کنند که مجوز لازم را از بانک ملی این کشور اخذ کرده باشند .
پیشنهاد مطالعه
حواله یورو به اوکراین

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09120630997 تماس جهت مشاوره در واتس اپ