انتقال پول از ایران به بلژیک

اعمال سیاست های پولی و اقدام کشور های قدرتمند اقتصادی در جهت تحریم های نفتی و مالی ایران ، انتقال پول از ایران به بلژیک و خیلی دیگر از کشور های خارجی را با سختی هایی روبرو کرده است. علی رغم این مشکلات ، همچنان روش های گوناگونی برای انتقال پول از ایران به بلژیک و بسیاری دیگر از کشور های خارجی که تحت حمایت و عضویت اتحادیه اروپا قرار دارند ، وجود دارد.

این مطلب به ویژه برای ایرانیانی که اقوامشان در کشور های خارجی زندگی می کنند بسیار مهم می باشد. آنها به دنبال روشی مطمئن و قابل اطمینان ، برای انتقال پول از ایران به خارج از ایران از جمله کشور بلژیک می باشند تا بتوانند تا حدود زیادی مخارج فرزندانشان را تامین کنند و یا مخارج تحصیل آنها را تا اندازه ای پرداخت نمایند . تجار ایرانی ، بازرگانان فعالان در عرصه تجارت الکترونیک ، وبمستران ، برنامه نویسانی که با صورت ریموت و دور کاری با کشور های خارجی همکاری می کنند و یا شرکت های ارائه دهنده سرویس های اینترنتی که به دنبال خرید دامنه یا هاست هستند و… تنها بخشی از افرادی هستند که به دنبال روش های امن و مقرون به صرفه انتقال پول از ایران به بلژیک و دیگر کشور ها می باشند و صد البته با مشکلات تحریم و بسیاری از سیاست های محدود کننده مالی ایران روبرو و دست به گریبان هستند. کشور بلژیک یکی از کشور های عضو منطقه یورو و اتحادیه اروپا است و به تبع پول رایج این کشور ارز مشترک منطقه یورو می باشد که خود باعث رشد قدرت اقتصادی این کشور می شود.

پیشنهاد مطالعه
ارسال حواله دلار به کره جنوبی

آشنایی با کشور بلژیک ، اقتصاد ، فرهنگ و زبان آن

بروکسل در غرب قاره سبز قرار گرفته ، و بروکسل پایتخت این کشور است. دین مردم کشور بلژیک مسیحی می باشد و به زبان هلندی ، فرانسوی و آلمانی صحبت می کنند .کشور بلژیک جمعیتی نزدیک به ۱۱ میلیون نفر دارد. زبان های متنوع مردم بلژیک که در آن صحبت می شود ، بیانگر متفاوت بودن فرهنگ مردم این کشور در هر قسمتی است اما آن چیزی که در کشور بلژیک بسیار به چشم می آید تمیزی و مرتب بودن خانه ها و خیابان ها است. اقتصاد کشور بلژیک اقتصاد باز است و بر اساس لیبرالیسم است کشور بلژیک به شدت به تجارت در خارج از مرز هایش وابسته است. مرکز صادرات شکلات جهان در بلژیک است و بیشترین تجارت الماس در جهان در کشور بلژیک انجام می شود که دو مورد اخیر دلایل اهمیت تجارت و انتقال پول از ایران به بلژیک را مشخص می کند.

روش های انتقال پول از ایران به بلژیک

به طرق مختلفی می توان از ایران (البته در بسیار از موارد با حضور کشوری واسط) می توان به بلژیک پول انتقال داد اما باید روشی انتخاب شود که سرعتی بالا در این کار داشته باشد ، قابل اعتماد باشد و ایمنی پول مخصوصا در حجم های بالا تامین گردد و هزینه های مربوط به کارمزد کمینه ترین باشد.

استفاده از حساب های اینترنتی مستر کارت

انتقال مستقیم پول به این روش و یا انجام خرید های اینترنتی که اهمیت بالایی به خصوص برای فعالان حوزه فناوری اطلاعات دارد ، متاسفانه امکان پذیر نیست که در ادامه دلیلش عنوان خواهد شد. دفتر مرکزی این شرکت خدمات مالی بین المللی در کشور ایالات متحده واقع شده است و با وجود داشتن شعب مختلف در کشور های مختلف در ایران شعبه ای ندارد.مستر کارت تحت قوانین مالی ایالات متحده ، فعالیت تجاری می کند بنابراین چنانچه از این قوانین تخطی کند متحل جریمه های سنگین از طرف آمریکا خواهد و از سوی دیگر کشور ایران نیز در لیست کشور های تحت تحریم ایالات متحده می باشد بنابراین شرکت نمی تواند در ایران شعبه ای داشته باشد و همچنین ار داخل ایران امکان داشتن حساب مستر کارت در شرایط فعلی نمی باشد. به همین دلیل این امکان را برخی از صرافی ها و یا بسیاری از شرکت های خدمات ارزی از طریق کشوری واسط که امکان داشتن حساب اینترنتی مستر کارت یا ویزا کارت را داشته باشد در اختیار ایرانیانی که می خواهند انتقال پول از ایران به بلژیک داشته باشند ، قرار می دهند.

پیشنهاد مطالعه
حواله یورو به مجارستان

حواله وسترن یونیون روشی دیگر برای انتقال پول از ایران به بلژیک

 

وسترن یونیون یک شرکت ارتباطات مالی از راه دور است و در آمریکا تاسیس شده است .این شرکت در سال ۱۸۵۱ میلادی در ایالت کلرادو برای انجام خدمات مالی بین المللی و از راه دور شروع به کار کرده است. وسترن یونیون در حال حاضر در بیش از حدود ۲۰۰ کشور نمایندگی دارد و در زمینه بازرگانی و تجارت بین الملل و در دهه اخیر در زمینه تجارت الکترونیک خدمات فراوانی به تجار ، بازرگانان و فعالان حوزه فناوری اطلاعات ارائه نموده است با توجه به سیاست های این شرکت و فعالیت کردن تحت قوانین ایالات متحده ، این شرکت امکان داشتن نمایندگی در داخل ایران را ندارد در نتیجه ، شرکت هایی ارائه دهنده خدمات ارزی و یا صرافی ها ، توسط یک کشور واسط اقدام به انتقال پول از ایران به دیگر کشورهای دنیا با این روش می کنند.

این روش امتیازات و معایبی دارد. بیشترین دلیل استفاده از این روش سریع بودن فرآیند انتقال حواله است .حسن دیگر انتقال پول از ایران به بلژیک با این روش این است که نه فرستنده حواله صادره نیاز دارد و نه دریافت کننده حواله وارده و در این روش نیازی به داشتن حساب بانکی یا کد خاصی نمی باشد. برای دریافت پول ، شخص دریافت کننده با ارائه کارت شناسایی نظیر پاسپورت یه یکی از دفاتر این شرکت در کشور بلژیک رجوع می کند و پس از تایید شدن هویتش مبلغ منتقل شده را دریافت می کند .

پیشنهاد مطالعه
انتقال پول از ایران به پرتغال

مهم ترین ضعف این روش که البته به دلیل سهولت این روش در انتقال پول قابل پذیرش است کارمزد بالای این شرکت در حجم انتقال پول است. البته کارمزد دریافتی به اینکه از کدام کشور ارسال شود و در کدام کشور وصول شود بستگی دارد و نظیر روشی مثل پی پال به صورت درصدی از کل حجم تراکنش حساب نمی شود . از این روش اگر در حجم مبادلات بالاتر استفاده شود ، نسبت به دیگر روش ها مقرون به صرفه تر خواهد بود.

2 دیدگاه در انتقال پول از ایران به بلژیک
  1. سلام
    من در بروکسل هستم
    میخواستم مقداری پول از ایران به اینجا بفرستم
    میتوانید به من کمک کنید ?


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *