Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

انتقال پول از مالزی به ایران

انتقال پول از مالزی به ایران به دلیل ارتباطات خوب این دو کشور در زمینه تبادلات مالی کاری پر اهمیت و ضروری است. مالزی کشوری در شرقی ترین نقطه آسیا است که امروزه جز بهترین کشورها از نظر اقتصادی قرار دارد.

همچنین مالزی از نظر جغرافیایی کشوری است که به دو قسمت مالزی غربی و شرقی تقسیم شده است که در کل به آن فدراسیون مالزی نیز می گویند و از دو طرف به دریای جنوبی چین و تنگه مالاکا به خلیج تایلند وصل می شود و کشوری است که راه های دریایی دارد و می تواند تبادلات کالایی از طریق راه های آبی نیز داشته باشد و در مسیرهای تجاری بین چین و خاورمیانه قرار دارد که یکی از کشورهای مهم در ناحیه خاورمیانه کشور ایران است که تبادلات ارزی با آن دارد و همیشه راه های انتقال پول از مالزی به ایران در آن نقش اساسی دارد و چندین روش برای آن نیز ارائه شده است که هر فرد یا ارگان بنا به درخواست خود می تواند از این حواله ها استفاده کند.

کشور مالزی در ابتدا یک کشور کوچک از نظر صنعتی و اقتصادی بود که رفته رفته به تقلید از قدرت های برتر در اروپا و آسیا پرداخت و توانست با تلاش، برنامه ریزی و پایه سازی صنعت خود را گسترش دهد و قدی علم کند. با این کار کشورهای دیگر نیز دست همکاری به مالزی بلند کردند و مالزی طی چند سال به کشور مهم و صنعتی تبدیل شد.

یکی از این کشورها که از نظر منابع نفت و پتروشیمی قوی است یعنی ایران نیز با مالزی همکاری نموده است و رابطه دو طرفه ای برای خرید و فروش بوجود آمد، یعنی استفاده از مواد خام نفتی از ایران و تولید محصول در مالزی و این همکاری نیازمند ایجاد روش هایی برای انتقال پول از مالزی به ایران را تشدید خواهد نمود. با گسترش صنعت در این کشور مهندسان ایرانی نیز به این کشور وارد شدند و برای درآمدی که کسب می کنند و راه انداختن کسب و کار خود در ایران نیازمند انتقال پول از مالزی به ایران هستند.

پیشنهاد مطالعه
انتقال حواله ین به ژاپن

در این قسمت از مقاله سعی شده است در مورد حواله ها و کارمزدها و فرم هایی که لازم است تا انتقال پول از مالزی به ایران انجام شود صحبت کنیم، و آنچه امروزه نقش اصلی در انتقال پول از مالزی به ایران را دارد استفاده از رسانه های اجتماعی است، زیرا رسانه های اجتماعی همچون تلگرام، اینستاگرام، لاین و … با استفاده از اینترنت افراد مختلف را در موقعیت های جغرافیایی مختلف با یکدیگر لینک کرده و موجب تبادلات مالی و حتی انتقال پول از مالزی به ایران را هموارتر می کند.

حواله های وارده و خارج شده به مالزی با کسر کارمزد صرافی ها بر مبنای ارز مربوطه مانند: دلار، یورو و … و نرخ روز می باشد که این مبلغ به حساب وارد شده و محاسباتی را بر روی آن انجام می دهند که این کار بر طبق قانونی خاص توسط صرافی ها انجام می شود. در هنگام حواله وارده به ایران همه حواله ها به مقصد ایران باید تبدیل به واحد پول اصلی کشور ایران (رینگیت) شود و سپس مبنای محاسبات نرخ فقط همان مبلغی خواهد بود که به حساب این صرافی ها وارد می شود.

تمام حواله های موجود به نام های وسترن یونین، پی پال و … کارمزد خاص خود را دارد و هر کشوری مقدار درصد کارمزد خاص خود را می گیرد.
برای انتقال پول از مالزی به ایران می توان از حواله بانکی استفاده کرد که نیاز هست فرمی را تکمیل کنیم که این فرم تشکیل شده است از:
مبلغ: که این فیلد باید مقدار مبلغ ارسالی باشد که در صورتی که مقدار دقیق آنرا نمی دانید و یا اطلاعی ندارید مقدار تقریبی را بایستی وارد کنید.
واحد وجه: این فیلد واحد پول را می رساند که می تواند دلار آمریکا، دلار کانادا، پوند، ین و… باشد که معمولا دلار است.

پیشنهاد مطالعه
انتقال پول از فنلاند به ایران

منبع پول: در این فیلد دو گزینه مشخص شده است که یکی مربوط به شخص می باشد که نام حقیقی است و دیگری شرکت یعنی حقوقی.
نام فرد(شرکت) ارسال کننده: در این فیلد حتما باید نام فرد یا شرکتی که از حسابش وجه ارسال می شود ذکر کنید.
ملیت فرد فرستنده: در این فیلد نام بیشتر کشورها به صورت کشویی وجود دارد و شما می توانید آن را انتخاب کنید، تنها نکته مهمی که وجود دارد در مورد ملیت شرکت ها می باشد که باید حتما ملیت سهامدار شرکت را وارد کنید.

  • تاریخ ارسال وجه: این فیلد مربوط به تاریخ ارسال حواله بانکی از کشور مبدا می باشد که باید آنرا به صورت هجری شمسی وارد کرد.
  • کشور مبدا: در این قسمت باید مشخص کنید که حواله بانکی از کدام کشور ارسال شده است.
  • نام دریافت کننده وجه در ایران: در این فیلد باید مبلغ ریال معادل ارسالی نام شخص دریافت کننده قید شود.
  • نام بانک: در ایران می توانید نام هر بانکی که شماره حساب آن را دادید در این قسمت وارد کنید.
  • شماره حساب: طبق بند بالا.
  • شماره کارت: شماره کارت ۱۶ رقمی که در تمام کارت های بانکی ایرانی قرار دارد را در آن وارد می کنید.
  • شماره شبا: در پشت تمام کارت های بانکی نوشته شده است که دنباله اعداد آن در آخر به شماره حساب برمی گردد در صورت نبود این عدد از طریق وبسایت و بانک مربوطه این شماره به شما داده می شود.
  • تلفن همراه: شماره تلفن همراه گیرنده وجه نیز باید در این فیلد وارد شود.
  • تصویر کارت ملی: توسط دکمه choose file انتخاب می شود و اصلی ترین فیلد مربوطه است و باید در حفظ کارت ملی خود کوشا باشید.

در فرم مربوط به روش وسترن یونیون به ایران نیز تمام موارد بالا در فرم وجود دارد و تنها فیلدی که جایگزین می شود فیلد مربوط به ارسال وسترن یونیون به ایران به جای حواله بانکی به ایران می باشد.
حواله های مختلف دیگر نیز وجود دارند که برای انتقال پول از مالزی به ایران استفاده می شوند ولی فرم آن ها تغییر اندکی با این فرم دارد.
پس از تشدید تحریم‌ها، معمولا راه‌های نقل و انتقال پول محدودتر می‌شود. این موضوع شاید برای کسانی که قصد دارند از مالزی به ایران پول بفرستند مشکل هست، و چندین راه وجود دارد که شخصی که در داخل کشور هست می تواند از طریق سایت ها و شبکه های اجتماعی یا تشکیل دادن گروه در تلگرام و … با یکدیگر تبادل مالی داشته باشند که یکی از این تبادلات خرید بیت کوین می باشد.

پیشنهاد مطالعه
انتقال پول از ایران به آمریکا

امروزه در بیشتر گروه های تلگرام افراد در برنامه های گوناگون بیت کوین خرید و فروش می کنند و بسیاری از سایت ها نیز برای ثبت نام افراد جایزه ای به نام توکن یا همان بلیط به افراد می دهد و این امکان را به شما می دهد که با دعوت دیگران توکن بیشتری کسب کنید و سپس با سرمایه گذاری آن در بعضی برنامه ها بیت کوین تهیه کنید، این بیت کوین ها را سپس می توانید به کیف پول (والت) شخصی خود در ایران تبدیل کنید که یکی از روش های انتقال پول از مالزی به ایران می باشد.

برخی از مزایای این روش:

• انتقال بیت‌کوین سریع انجام می شود و زمان آن در حدود یکی دو ساعت می باشد.
• خرید بیت‌کوین با کارت اعتباری ویزا نیز امکان پذیر خواهد بود.
• امکان خرید و فروش بیت‌کوین در ایران با راه اندازی سایت های خاص و همچنین رسانه های اجتماعی و لینک دادن آن به سایت مربوطه به راحتی انجام می شود.
در خصوص خرید بیت‌کوین و انتقال آن به حساب اشخاص در ایران، همه کارها را می‌توان از طریق سایت انجام داد و تا آنجا که امکان پذیر بود سعی شد چند روش و فرم های مربوطه را به صورت مختصر برای انتقال پول از مالزی به ایران گفته شود و مراجعین به مشکل برنخورند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *