انتقال پول از آفریقای جنوبی به ایران

اگر فردی از افراد خانواده شما در کشور آفریقای جنوبی زندگی کند ، و قصد انتقال پول از آفریقای جنوبی به ایران را داشته باشد به دلیل عوامل متعدد در سال های اخیر با مشکلاتی روبرو خواهد شد.بسیاری از شرکت های بزرگ نظیر وسترن یونیون یا پی پال نمایندگی در ایران ندارند و علاوه بر این قوانین سخت اتحادیه اروپا در حوزه های مالی و برای مبارزه با عواملی مثل پولشویی و همچنین قوانین سخت اعمال شده به دلیل تحریم های علیه ایران انتقال پول از آفریقای جنوبی به ایران و همچنین از دیگر کشورها به ایران را بسیار سخت می کند علاوه بر موارد ذکر شده سیستم بانکی و مالی ایران نیز بسیاری از زیر ساخت های لازم برای این امور را در اختیار ندارد.

با این حال و در شرایط پیش آمده بسیاری از صرافی ها و شرکت های خدمات ارزی با نمایندگی در کشوره های واسط اقدام به انجام انتقال پول از آفریقای جنوبی به ایران را با در نظر گرفتن کارمزدی بیشتر انجام می دهند. مواردی که بررسی می شوند صرفا جهت آشنایی خواننده با روشهای مرسوم است اما قانونی بودن آن و شرایط نقل و انتقال توسط خود شخص باید مورد بررسی قرار گیرد.

روش های انتقال پول از آفریقای جنوبی به ایران

۱-سیستم سوئیفت

یکی از روش های انتقال پول از آفریقای جنوبی به ایران ، روش مستقیم حواله بانکی از طریق سیستم سوئیفت است. معمولا صرافی ها و شرکت هایی که خدمات ارزی ارائه می دهند در یک کشور واسط به عنوان مثال کشور امارت متحده عربی و یا کشور مالزی حسابی بانکی مخصوص به سوئیفت دارند که دارای کد سوئیفت می باشد. پس از معرفی حساب بانکی در این کشور که از طرف شرکت های خدمات ارزی انجام می شود شخص ساکن در خارج از ایران مثلا آفریقای جنوبی ،انتقال پول از آفریقای جنوبی به ایران را از حساب مبدا به حساب مقصد در کشور واسط انجام می دهد و پس از کسر کارمزد بانک و با توجه به نرخ اعلامی بانک مرکزی از ارز مبلغ انتقال داده شده در کشور ایران قابل دسترسی و برداشت توسط اعضای خانواده است.

پیشنهاد مطالعه
راه های کسب درآمد در کشور اتریش

۲-حواله های وسترن یونیون

روشی دیگر برای حواله از آفریقای جنوبی به ایران ، استفاده از حواله های وسترن یونیون می باشد اما به دلایلی که قبلا عنوان شد امکان انتقال پول از آفریقای جنوبی به ایران به شکل مستقیم به دلیل نبود نمایندگی وسترن یونیون امکان پذیر نمی باشد . شرکت های خدمات و بسیاری از صرافی ها با نمایندگان این شرکت ها در کشور مقصد در ارتباط هستند و با کسر کارمزد مبلغ مورد نظر شما اقدام به حواله پول از آفریقای جنوبی به ایران می کنند و در مدت زمانی معمولا کمتر از یک روز و با حساب نرخ ارز مبلغ در اختیار خویشاوندان شما در ایران قرار می گیرد.

۳-حساب پی پال

روش دیگر انتقال پول از آفریقای جنوبی به ایران ، استفاده از حساب پی پال می باشد. به دلیل عدم امکان بانک های ایرانی و سیستم مالی و بانکی کشور و نیز تحریم های صورت گرفته علیه ایران امکان داشتن حساب پی پال در داخل ایران ممکن نمی باشد. اما شرکت های خدمات ارزی و نیز صرافی ها دارای این حساب در کشوری دیگر هستند و چنانچه ارز ارسالی از کشور آفریقای جنوبی به ایران ، مشکلی از بابت منبع و سورس نداشته و قانونی باشد معادل ارزی به وجه رایج ایران در هرکجای ایران و در حساب های بانکی ایران قابل دریافت می باشد.

روش دیگر روش تحویل نقدی است به این صورت در کشوری واسط مبلغ دریافت می شود و حواله از آفریقای جنوبی به ایران از طریق کاملا نقدی در ایران قابل حصول می گردد.

پیشنهاد مطالعه
انتقال پول از ایتالیا به ایران

بیت کویین

راهکار دیگر استفاده از روش بیت کوین برای حواله از آفریقای جنوبی به ایران است. اما باید توجه داشت استفاده از این روش در ایران هرچند که جرم نیست اما قانونی هم قلمداد نمی شود و در مورد استفاده از آن لازم است خواننده بررسی های قانونی را به عمل بیاورد. در خارج از ایران سایت هایی هستند همچنین شرکت های خدماتی هستند که اقدام به فروش ارز دیجیتال بیت کوین می کنند . بنا بر این شخص مقدار لازم بیت کوین را از این سایت ها و یا شرکت ها خریداری می کند و مقدار لازم را به والت خودش (کیف پول شخصی ) در داخل ایران انتقال می دهد.

سپس این ارز دیجیتال را در داخل ایران به نرخ ارز اعلامی بانک مرکزی به فروش می رساند و به همان میزان ریال خواهد داشت. حسن این روش انتقال پول از آفریقا به ایران در این است که بسیار سریع بوده و همچنین بسیار راحت به فروش می رسد و از طرف دیگر برای شخص فرستنده از کشور مقصد خریداری آن از طریق مستر کارت یا ویزا کارت بسیار راحت خواهد بود. اما باید در نظر داشت در برخی از کشور ها خرید و فروش بیت کوین ممنوع اعلام شده است.

شخص فرستنده و دریافت کننده هر دو باید روش کار با والت (کیف پول شخصی) را بلد باشند . در این روش که از روش ها و ابزار های بلاک چین استفاده می کند به دلیل کاهش در میزان تراکنش ها هم سرعت افزایش پیدا می کند و هم میزان کارمزد دریافتی کم می شود.

پیشنهاد مطالعه
انتقال پول از لهستان به ایران

مستر کارت

روش دیگر برای انتقال های ارزی استفاده از مستر کارت یا ویزا کارت می باشد که در ایران به عنوان کردیت کارد شناخته می شود. امو زیادی نظیر شرکت در امتحانات بین المللی مثل آیلتس و تافل نیاز به استفاده از این روش دارد و یا مخارج مرتبط با صدور ویزا و یا گرفتن وقت سفارت یا رزرو کردن هتلی در کشور مقصد . خرید از سایت های نظیر آمازون و… نیاز به پرداخت های آنلاین دارد که برای این پرداخت های آنلاین استفاده از این روش ها نیاز است. اما نقد کردن موجودی این کارت ها در ایران به دلیل تحریم ها و همین طور قوانین حاکم بر سیستم های بانکی ایران به صورت مستقیم ممکن نمی باشد. بنابر این شرکت ها و صرافی هایی هستند که مبادرت به انجام این کار می کنند و در ازای هر مقدار ارزی که به ریال تبدیل می شود مقداری کارمزد دریافت می کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09120630997 تماس جهت مشاوره در واتس اپ