Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

انتقال پول از مجارستان به ایران

انتقال پول از مجارستان به ایران به دلیل صادرات در زمینه توتون، چای و… و ارتباطات مهم و همه ساله این دو کشور در زمینه تبادلات مالی کاری است که باید در اولویت قرار بگیرد. مجارستان در مرکز قاره اروپا قرار دارد و به دلیل داشتن منابع طبیعی و بوکسیت از نظر اقتصادی در همه زمینه ها رشد خوبی داشته است.

همچنین مجارستان از نظر جغرافیایی در مرکز اروپا است و دو رود بسیار مهم از کشور صربستان به کشور مجارستان وارد می شود و این رود همان دانوب می باشد که پس از گذر از کشور مجارستان به کشور اتریش سرازیر می شود، رود دیگر تیسا می باشد.

این کشور براساس آمار صندوق پول بین المللی در اروپا جز کشورهای قدرت متوسط می باشد، و واحد پول آن فورینت می باشد، این کشور با ایران همواره مبادلات بازرگانی زیادی دارد و به دلیل استقبال زیاد از کالاهای ایرانی هر ساله قرارداد آنها رو به افزایش است، برای تبادلات مالی با کشور ایران نیاز به راهی امن برای انتقال پول از مجارستان به ایران باید پیش بینی شود.

چندین روش برای انتقال پول ارائه شده است که هر فرد یا ارگان بنا به درخواست خود می تواند از این روش ها که بعدا توضیح داده می شود استفاده کند.

کشور مجارستان یک کشور کوچک است که حدود ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع مساحت دارد ولی به دلیل داشتن منابع و معادن بخصوص بوکسی از نظر صنعتی و اقتصادی رشد چشمگیری پیدا کرده است، و به دلیل واقع شدن در اروپا و ارتباطات نزدیک با کشورهای صنعتی رفته رفته به تقلید از قدرت های برتر اروپا پرداخت و توانست شرکت های متعددی در زمینه تولید کالاهای صنعتی ایجاد کند.

پیشنهاد مطالعه
حواله یورو به اسپانیا

کشور ایران منبع غنی از فراورده های نفتی، محصولات زمینی و آبزی می باشد، پس از جنگ جهانی دوم در حدود اوایل سال ۵۰ میلادی و به دلیل جنگ در سراسر اروپا مجارستان با ایران موافقت نامه ای در زمینه صادرات محصولات امضا کرد تا نیاز ها و کالاهای اساسی را برای خود و مردمانش تامین کند و این یعنی انتقال پول از مجارستان به ایران برای خرید محصولات که خود جنبه اقتصادی زیادی برای ایران داشت، البته به دلیل جنگ امکان این انتقال پول ابتدا کم بود و همینطور این تبادلات کالا نیز به نسبت زیاد نبود سپس در حدود نیمه سال ۶۰ میلادی مبادلات کالا بین ایران و مجارستان چند برابر شد و این یعنی انتقال پول با حجم زیاد که باید راهی برای آن ایجاد شود.

از جمله کالاهای صادراتی ایران به مجارستان عبارت بودند از:

  • خشکبار
  • دانه های روغنی
  • پنبه
  • روغن نباتی
  • ماهی
  • کنسرو و…

در این بخش از مقاله سعی شده است در مورد حواله ها، کارمزدها و فرم هایی که لازم است تا این انتقال پول در حجم وسیع که هر ساله نیز بین دو کشور بیشتر می شود انجام شود صحبت کنیم، و آنچه امروزه نقش اصلی در انتقال پول از مجارستان به ایران را دارد سریع بودن، امن بودن راه هایی است که بتوان انتقال پول از مجارستان به ایران را سهل کند، و به دلیل پیشرفت زیاد در زمینه علوم کامپیوتر و مهندسین کامپیوتر برنامه ها و اپلیکیشن های زیادی مانند: تلگرام، اینستاگرام، ایمو و … با استفاده از اینترنت ایجاد شده است که افراد مختلف را در موقعیت های جغرافیایی مختلف با یکدیگر اتصال داده و حتی می توانند عملا نحوه انتقال پول از اینترنت را به صورت بصری ببیند و از صحت آن اطمینان حاصل کنند.

پیشنهاد مطالعه
ارسال حواله یورو به فنلاند

حواله های وارده به ایران از سوی کشور مجارستان با کسر کارمزد صرافی ها بر مبنای ارز مربوطه مانند: دلار، یورو، ین و … و نرخ روز می باشد که این مبالغ به حساب نمایندگان فروش در ایران وارد شده و محاسباتی نیز بر روی آن انجام می شود. در هنگام حواله وارده به ایران باید تبدیل پول از واحدهای خود به واحد پول ریالی (رینگیت) شود یعنی تبدیل ارز که برای محاسبات آن نیز با نرخ روز و توسط سایت ها امکان پذیر است انجام شده که به حساب این صرافی ها وارد می شود.

انواع حواله  به نام وسترن یونیون، پی پال و … وجود دارد که هر کشور بنا به دلایل خاص و امنیتی یکی را به دلخواه انتخاب می کند.

برای انتقال پول از مجارستان به ایران می توان از حواله بانکی استفاده کرد که نیاز هست فرمی را تکمیل کنیم که این فرم تشکیل شده است از:

مبلغ: که این کادر باید مقدار مبلغ ارسالی باشد.

واحد وجه: این کادر واحد ارز می باشد که معامله با آن انجام می شود که معمولا برای کشور مجارستان یورو می باشد..

منبع پول: در این کادر دو دایره کوچک برای تیک زدن وجود دارد، که معمولا برای تبادلات دو کشور شرکت انتخاب می شود.

نام فرد(شرکت) ارسال کننده: در این کادر نام شرکتی که معامله می شود می نویسید..

ملیت فرد فرستنده: در این کادر ملیت سهامدار شرکت که در این مقاله معمولا ایران است نوشته می شود.

تاریخ ارسال وجه: این کادر مربوط به تاریخ ارسال حواله بانکی از کشور مبدا است..

کشور مبدا: در این قسمت باید مشخص کنید که حواله بانکی از کدام کشور ارسال شده است که در این قسمت مجارستان ذکر می شود.

پیشنهاد مطالعه
حواله وسترن یونیون

نام دریافت کننده وجه در ایران: در این فیلد باید مبلغ ریال معادل ارسالی نام شخص دریافت کننده یا نماینده قانونی شرکت قید شود.

نام بانک:شماره حساب بانکی که در ایران دارید.

شماره حساب: طبق بند بالا.

شماره کارت: شماره کارت ۱۶ رقمی.

تصویر کارت ملی: توسط دکمه choose file انتخاب می شود.

در فرم مربوط به روش وسترن یونیون و روش های دیگر نیز به ایران مراحل و کادرهای بالا یکسانند.

به دلیل تحریم های موجود، راه های انتقال پول محدود نیز می شوند، ولی در رابطه با کشورهای اروپایی با ایران و اینکه تحریم های کمی با اروپایی ها وجود دارد، این مشکل خیلی به چشم نمی خورد هر چند امکان دارد دچار نوسان شوند ولی چندین راه وجود دارد که شخصی که در داخل کشور هست می تواند از طریق سایت ها و برنامه های مجازی و همچنین جهانی بودن این اپلیکیشن با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و تبادل مالی داشته باشند که یکی از این تبادلات که امروزه بسیار رایج شده است و برنامه های متعددی نیز برای دستیابی به آن موجود است خرید بیت کوین می باشد.

بیت کوین پول مجازی است که قابلیت خرید و فروش داشته و دارای ارزش مالی زیادی است که می تواند به عنوان راهی جدید برای انتقال پول از مجارستان به ایران باشد.

در خصوص خرید بیت‌کوین و انتقال آن به حساب شرکت ها در ایران، همه کارها را می‌توان از طریق سایت و اپلیکیشن ها انجام داد و سعی شد چند روش و فرم های مربوطه را به صورت اختصاری بیان کنیم که برای انتقال پول از مجارستان به ایران می باشد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *