نقش حمل و نقل ترانزیت یک نقشه توپولوژی در قالب یک طرح واره است که برای نشان دادن مسیر و ایستگاه های ،درون یک سیستم حمل و نقل عمومی به کار می‌رود، این سیستم می تواند خطوط اتوبوسرانی تراموا، سامانه حمل و نقل پرسرعت، ترابری ریلی، و یا خطوط کشتیرانی و مانند آن باشد.اجزای اصلی در نقش حمل و نقل با رنگ‌های کدبندی شده مشخص می‌شوند ،که هر رنگ یک خط یا سرویس خاص را نشان می‌دهد و شکل های خاصی نیز برای مشخص کردن ایستگاه ها و یا توقف گاه ها به کار می روند.

نقشه های حمل و نقل را میتوان در سکوی سوار شدن به وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی یا محل نصب جدول زمانی آنها دید یا اینکه به صورت یک نقشه چاپی و الکترونیکی مستقل در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

برخلاف نقشه های معمولی نقشه های حمل و نقل فاقد دقت زیاد جغرافیایی هستند در عوض مستقیم و دارای زاویه ثابت در این نقشه ها استفاده می شود و فاصله های بین ایستگاه ها ثابت در نظر گرفته میشود.

وضعیت نقشه های ترانزیت

برخی از نقشه های ترانزیت از جمله مواردی مرتبط با حمل و نقل در نیویورک ، واشنگتن، بوستون ،مونترال، و دنور، برای وارد کردن بارهای محلی باز طراحی شده اند.

تاریخچه ترانزیت

نقشه انتزاعی از متروی لندن تاسیس شد اما قطعاً نمونه های دیگری هم در اروپا و آمریکا وجود داشت .

حجم ترانزیت کاهش یافت: متاسفانه عده ای که ترانزیت را نمی‌شناسند و الفبای منافع ملی را نمی دانند به رغم تاکیدات مقام معظم رهبری؛ در توسعه و تسهیل ترانزیت و تاکید اسناد بالادستی در توسعه ترانزیت بر خلاف جهت ترانزیت حرکت می‌کند که قابل پذیرش نیست.

ترانزیت حال و هوای خوبی را تجربه نمی‌کند و بیمار است، و اگر امروز به وضعیت این بیماری رسیدگی نشود و اجازه داده شود جریانات مشکوک به نادانی که در حال ضربه زدن به ترانزیت هستند به کار خود ادامه دهند ،باید فاتحه ترانزیت را خواند، بنابراین اگر کسی نداند که این هجمه‌ها مسیر ترانزیت جمهوری اسلامی ایران در حال محو شدن است یا نادان است و یا اگر به این مسئله آگاه بوده و اقدامی نمی کند برخلاف منافع ملی گام برمی دارد .

با نگاه کلی به حجم ترانزیتی مشاهده می شود که حجم ترانزیت با ۲۶ درصد کاهش به ۷ میلیون و ۳۵۰ هزار تن در سال ۹۸ رسیده است حجم ترانزیت در سال ۱۳۹۹ در خوشبینانه‌ترین حالت ۳۰ درصد کاهش پیدا می‌کند ،که این کاهش از وجود اشکالات مختلفی در ترانزیت خبر می‌دهد، و باید آسیب‌شناسی دقیق صورت گیرد، همواره سرعت بهبود فضای کسب و کار کاهش بوروکراسی و کاهش توقف رویکرد اصلی گمرک بوده است و هر نوع توقف در بخش دولتی به عنوان یک گلوگاه فساد قلمداد می‌شود وظیفه بخش دولتی چابک کردن و کوتاه کردن بروکراسی است و هر اقدامی در خارج از این مسیر به منزله فساد است و این باید مطالبه بخش خصوصی دولت باشد و بخش دولتی موظف به انجام آن است.

اخذ بین بیمه نامه برای تضمین قاچاق نبودن کالای ترانزیت قانونی است

بر اساس قانون امور گمرکی از زمان وقوع تخلف صرف آن در ترانزیت خارجی تا صدور حکم قطعی تصمیم‌گیری درباره کاهش تسهیلات به شرکت‌های حمل و نقل هم با گمرک ایران است.

شرکت های حمل و نقل بین المللی در حوزه ترانزیت کالا

با توجه به شرایط حساس و ویژه کشور تسهیل و توسعه ترانزیت از قلمروی ملی به دلیل منافع اقتصادی و امنیتی منطقه‌ای از چنان اهمیتی برخوردار است که نه تنها در برنامه های توسعه کشور و اسناد بالادستی ذکر شده بلکه به طور مکرر در برنامه اساسی قرار گرفته است با توجه به اهمیت موضوع رویکرد همه دستگاه‌ها بر تسهیل و توسعه ترانزیت بهبود فضای کسب و کار و کمک به افزایش منافع ملی حاصل از آن باشد.

بر این اساس با گمرک ایران در مواقعی که پرونده قاچاق در رویه ترانزیت خارجی تشکیل می شود می توانند ارائه تسهیلات به شرکت‌های حمل و نقل را کاهش دهد و لزوم حذف این تسهیلات حذف بن بیمه نبوده و می‌تواند افزایش کنترل های فیزیکی کالا و محموله‌های تجاری و اسناد در مبادی ورودی و خروجی باشد.

ترانزیت کالا به روسیه

حمل بار به کشور روسیه توسط شرکت های حمل و نقلی مجاز و معتبر صورت می گیرد . حمل بار به کلیه نقاط روسیه و یا ارسال بار از کلیه نقاط روسیه به ایران یکی از شرکت های مجاز حمل و نقل بین الملل را می توان از تعاونی های مجاز و مورد تایید سازمان گمرک درخواست نمود تا با آگاهی از کلیه قوانین حمل و نقل بین الملل بار به کشورهای مختلف را انجام دهند نقل و انتقال بار و کالا از مبدا ایران به کلیه شهرهای روسیه و یا از روسیه به کلیه نقاط ایران را با بهترین کیفیت در سریعترین زمان ممکن به صورت حمل و نقل جاده‌ای حمل و نقل هوایی و یا حمل و نقل دریایی فراهم نمایند .

ترانزیت باید ،ایمن و مجهز به وسایل حمل و نقل بین جاده ای سنگین مدرن و به روز بوده و بتواند کالای شما را با حداکثر اطمینان و سرعت به مقصد منتقل نماید ترانزیت باید دارای پروانه فعالیت ،معتبر گواهی تایید از سازمان جهانی حمل و نقل بین المللی آریو، گواهی آموزش و تایید انجمن حمل و نقل بین المللی ایران، گواهی عضویت اتاق بازرگانی و تایید و مجوز فعالیت گمرک را داشته باشد ،کلیه خدمات ترانزیت کالا به روسیه و بار به کشورهای روسیه دارای بیمه نامه معتبر بین المللی می باشد و از این رو جای هیچ نگرانی را برای کارفرمایان گرامی ایجاد نمیکند.

حمل بار به روسیه و بلاروس

کشور ایران همکاری تجاری و اقتصادی خوبی را با کشور روسیه و بلاروس در زمینه صادرات خشکبار، خرما، مرکبات و خودرو و صنایع دستی و غیره و همچنین در زمینه واردات ماشین آلات صنعتی و کشاورزی ،الیاف، غلات و حبوبات و غیره دارد با توجه به تحریم‌های صورت گرفته با مرور زمان بر حجم این روابط اقتصادی و تجاری و موجبات ارزآوری بیشتر برای کشور فراهم خواهد شد.

در نتیجه با تکیه بر تخصص و دانش علمی نیروهای با سابقه خود در کشور و با ارائه کامیون های جی پی اس دار چادری و یخچالی جهت حمل محصولات شرکت ها و کارخانجات به مقصد کشور روسیه از جمله شهرهای مسکو آستاراخان سنت پترزبورگ سامارا روستوف و همچنین کشور بلاروس شهرهای برست انجام می‌شود .همچنین ترانزیت در جهت واردات محمولات از شهرهای ذکر شده خدمات با کیفیت و قابل قبولی را نسبت به سایر کشور های فعال در این زمینه ارائه خواهد کرد.

امیدوارم از مطالب لذت برده باشید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09196713793 تماس جهت مشاوره در واتس اپ
شروع گفت و گو
واتساپ